Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Obroże elektryczne dla kota – ranking

 

 

PetSafe Cats

 

Jeżeli chcesz, aby Twój kot nie opuszczał wskazanego przez Ciebie miejsca, kiedy Ty jesteś poza domem, to z pewnością zainteresuje Cię obroża elektryczna PetSafe Cats. W zestawie znajdziemy specjalny przewód, który możemy zakopać lub po prostu umieścić we wskazanym przez nas miejscu.

Kiedy kot ma na sobie obrożę, to przybliżenie się go do przewodu skutkuje sygnałem dźwiękowym. Głośny sygnał powinien od razu odstraszyć zwierzę. Jeżeli jednak to nie podziała i kot będzie kontynuował przybliżanie się do miejsca z przewodem, to zostanie wysłany do niego impuls elektryczny. Przewód ma 1200 m długości. Możemy więc z jego pomocą ogrodzić cały dom jednorodzinny. Dzięki temu kot nie wyjdzie poza posiadłość.

Jeżeli chodzi o obrożę, to waży ona jedynie 45 g. Nie przeszkadza ona kotu podczas codziennych czynności. Obroża jest regulowana, więc możemy ją dobrze dopasować do obwodu szyi każdego kota. Oprócz tego nadajnik zaczepiony na pasku jest wyciągany. Mamy więc możliwość zaczepienia go na innej smyczy. Warto też wspomnieć, że produkt jest wodoodporny.

Właściciele kotów są bardzo zadowoleni z działania prezentowanej obroży. Według ich opinii produkt działa bardzo dobrze i skutecznie ochrania miejsca, w których kot nie powinien przebywać np. klomby kwiatów oraz samego kota na przykład przed wpadnięciem do stawku.

 

 

 

 

Canifugue Small

 

Canifugue Small to obroża elektryczna dla kota w dobrej cenie. Nadajnik doczepiony do smyczy jest bardzo mały. Waży on jedynie około 23 g. Jest on lekki, więc z pewnością nie będzie przeszkadzał kotu. Pasek, do którego nadajnik jest doczepiony, podlega regulacji. Możemy więc idealnie dopasować obrożę do kota. Nie musimy się więc obawiać, że pasek będzie uciskał zwierzę lub zsunie się z jego szyi.

Jeżeli chodzi o ostrzeganie kota przed zbliżaniem się do zastrzeżonego miejsca, to urządzenie wysyła sygnały dźwiękowe. W przypadku, kiedy kot nie zawraca, wysyłane impulsy są coraz mocniejsze. Zwykle zaczynają działać, kiedy zwierzę znajduję się w odległości 1,5 m od przewodu. Mamy możliwość regulowania tej odległości własnoręcznie.

Jeżeli mamy w domu więcej niż jednego kota, to możemy dokupić dodatkową smycz z nadajnikiem. Pilot, który reguluje ustawienia przy oryginalnej smyczy, może również operować dodatkowymi modelami. Nadajnik dołączony do smyczy jest wodoodporny. Nie musimy więc obawiać się deszczu.

Jest to bardzo wytrzymały produkt. Może działać nawet przy temperaturze -20 st. C. Właściciele kotów zauważyli, że zwierzę nie próbuje ściągać smyczy i szybko się do niej przyzwyczaja. Internauci bardzo pochlebnie wypowiadają się o prezentowanym produkcie. Szczególnie cenią solidne wykonanie oraz bezawaryjność obroży.

 

 

 

Jaką obrożę elektryczną dla kota wybrać

 

Wszyscy wiemy, że koty lubią chodzić swoimi ścieżkami. Czasami na jakiś czas zostawiają swój dom, by wrócić po tygodniu lub po dwóch. Jeżeli jako właściciel zwierzaka bardzo się o niego martwisz i nie chcesz, by wałęsał się po podejrzanych okolicach, to możesz zainwestować w obrożę elektryczną. Pomoże nam ona w zatrzymaniu kota w jednym miejscu, a także nie pozwoli mu wejść do niedozwolonych miejsc takich jak klomb z kwiatami. Jeżeli jeszcze nie wiesz, co jest istotne przy wyborze obroży elektrycznej. W zakupie takiego gadżetu pomoże Ci napisany przez nas poradnik.

Na początku sprawdź, czy dany produkt jest wystarczająco wygodny. Większość właścicieli kotów zgadza się, że najlepsza obroża elektryczna dla kota w 2021 roku jest regulowana. Wybierzmy więc model wyposażony w klamrę. Pozwoli on nam dopasować obrożę do zwierzęcia w taki sposób, by ona nie spadła, a także, by nie była zbyt ciasna.

Nie mniej ważna jest waga produktu. Nie powinien on być zbyt ciężki, ponieważ może to być niezbyt komfortowe dla naszego kota. Zwierzę może próbować ściągnąć obrożę, co w rezultacie doprowadzi do zniszczenia produktu lub zranienia się kota.

Właściciele zwierzaków wspominają także, że najlepsze obroże elektryczne dla kotów mają ściągany nadajnik. Możemy więc przyczepić go do obroży, którą zwierzę używa, i którą toleruje. Niektóre koty mogą źle reagować na obroże, więc jest do dobra opcja, w przypadku odrzucenia produktu przez kota.

Przypatrzmy się również poziomom ostrzegania kota. Najlepiej, aby na początku strzeżenie miało formę dźwięku lub wibracji. W takim wypadku kot ma szansę, aby wrócić na swoje miejsce. Ważne jest także, abyśmy mieli możliwość samodzielnego regulowania impulsów elektrycznych. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie nie sprawi zwierzęciu bólu.

Istotne są również dodatkowe opcje produktu, takie jak wskaźnik poziomu baterii. Ułatwia nam to użytkowanie z obroży. Ważne jest także, aby przełącznik trybów pracy był w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Umożliwi nam to szybszą i swobodniejszą obsługę obroży elektrycznej dla kota.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ