Ranking 6 najlepszych poidełek dla ptaków w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Poidełka dla ptaków – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Poidełka dla ptaków to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w sezonie letnim, kiedy zwierzęta potrzebują nawodnienia. Warto zadbać o latających przyjaciół szczególnie wtedy, gdy jest upał. W sklepach dostępne są różnego rodzaju gotowe naczynia, a jednym z polecanych jest dekoracyjne poidło dla ptaków do wbicia Loki, które zostało wykonane z wysokiej jakości materiału. Model można wbić w ziemię lub w donice z kwiatami. Naczynie zostało zrobione z metalu w kolorze brązu, dzięki czemu pasuje do wielu aranżacji. Innym polecanym modelem jest Esschert Design, wiszące żeliwne poidełko dla ptaków, które bez problemu można powiesić w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie. Model został wykonany z trwałego materiału, który jest mocny i trwały. Produkt może służyć w lecie jako poidełko, a w zimie jako karmnik.

6 najlepszych poidełek dla ptaków. Opinie w 2024 roku 

 

Własnoręcznie wykonanie pojemnika dla ptaków to duża przyjemność, jeśli zwierzęta będą z niego korzystać i zadomowią się w ogrodzie lub na balkonie. Na rynku dostępne są różne warianty naczyń, które można bez problemu zainstalować i zadbać o latające zwierzęta. Dbając o ptaki można przy okazji umożliwić skorzystanie z wodopoju owadom, takim jak pszczoły, które również potrzebują nawodnienia. Zastanawiając się jakie rozwiązanie będzie najlepsze, warto poznać ranking poidełek dla ptaków, w którym znajdują się najlepsze produkty z tej kategorii. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dekoracyjne poidło dla ptaków to nie tylko ładna ozdoba do ogrodu, ale przede wszystkim naczynie umożliwiające pojenie zwierząt. Średnica misy pozwala na bezproblemowe zamoczenie ptactwa w wodzie w upalny dzień oraz bezpieczne wylądowanie na brzegu naczynia. Model na nóżce można wbić w grunt lub donice z ziemią.

Wady

Poidło przeznaczone do wbicia w ziemię lub w donicę ma wysokość 115 cm i jest lekkie. Po wylądowaniu większego ptaka dochodzi do przewrócenia, jeśli użytkownik wbije je za płytko w grunt.

Podsumowanie

Poidło przeznaczone do nawadniania ptactwa latem to model o wysokości 115 cm. Średnica misy wynosi 14,5 cm, a szerokość naczynia wraz z ozdobą w postaci ptaka siedzącego na gałęzi to 27 cm. Całość została wykonana z dobrej jakości metalu pomalowanego w kolorze postarzanego brązu.

Drugi wybór

Zalety

Stylowe poidełko dla ptaków zostało wykonane z dobrego materiału, jakim jest stop żeliwny. Naczynie łatwo się montuje, wystarczy je jedynie zawiesić na drzewie lub innym elemencie. Model może posłużyć zarówno jako poidełko, jak i karmnik na suchą karmę.

Wady

Wiszące poidełko dla ptaków ma wymiary 23 cm x 23 cm x 8 cm oraz trzy łańcuszki mocujące naczynie, które zdecydowanie utrudniają korzystanie z wodopoju przez większe ptactwo.

Podsumowanie

Model wykonany ze stopu żeliwnego dobrze sprawdzi się zarówno w lecie, jak i zimie. Naczynie można pozostawić na dworze przez cały rok. Z poidełka mogą korzystać sikorki, wróble, dzwońce, czeczotki, kowaliki, mazurki oraz kulczyki.

Rozważ też

Zalety

Naczynie wykonane z żeliwa jest bardzo stabilne i może wytrzymać znacznie większy ciężar ptaków lądujących na poidełku. Model zrobiony z żeliwa ma kształt liścia i ma ozdobę w formie siedzącego wróbla, który zachęca prawdziwe ptaki do skorzystania z naczynia.

Wady

Poidełko wykonane z żeliwa ma tendencję do porastania mchem ze względu na chropowatą powierzchnię. Z tego względu należy czyścić je znacznie częściej niż modele z innego materiału.

Podsumowanie

Wysokiej jakości poidełko dla ptaków wykonane z żeliwa to model, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Naczynie w kształcie liścia o średnicy 14 cm umożliwia wygodne korzystanie z misy i bezpieczne wylądowanie na krawędzi. Wysokość poidła to 98 cm. Model ma praktyczny, brązowy kolor.

 

Poidełko dla ptaków na nóżce

 

1. Dekoracyjne Poidło dla Ptaków do Wbicia Loki 

 

Dekoracyjne poidełko dla ptaków na nóżce to nie tylko ładna ozdoba do ogrodu, ale przede wszystkim naczynie umożliwiające zwierzętom skorzystanie ze świeżej wody. Średnica misy pozwala na bezproblemowe zamoczenie ptactwa w wodzie w upalny dzień oraz bezpieczne wylądowanie na brzegu naczynia. Model na nóżce można wbić w grunt, donice lub w skalniak, dzięki temu nie ma problemu z wybraniem odpowiedniego miejsca.

Poidło przeznaczone do nawadniania ptactwa to model o wysokości 115 cm. Średnica misy wynosi 14,5 cm, a szerokość naczynia wraz z ozdobą w postaci ptaka siedzącego na gałęzi to 27 cm. Model został wykonany z dobrej jakości metalu, który jest zabezpieczony farbą w kolorze postarzanego brązu.

Test poidełek dla ptaków pokazuje, że jest to model wykonany z dobrego i trwałego materiału.  Produkt można wygodnie umiejscowić w każdym ogrodzie. Dzięki temu, że poidło ma nóżkę, można je wbić w ziemię i ustawić w zacienionym miejscu. Konsumenci chwalą produkt za wykonanie z  trwałego materiału. 

 

 

 

 

Poidełko dla ptaków żeliwne

 

2. Esschert Design Wiszące żeliwne Poidełko dla Ptaków

 

Wiszące poidło dla zwierząt zostało wykonane z żeliwa, które jest wysoce odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Model można z łatwością zainstalować w dowolnie wybranym miejscu, w którym jest możliwość przywieszenia go na drzewie lub gałęzi. Naczynie może posłużyć zarówno jako poidełko, jak i karmnik na suchą karmę. Dzięki temu użytkownik ma praktyczne rozwiązanie, które można stosować przez cały rok. 

Żeliwne poidełko dla ptaków jest wykonane przez holenderskiego producenta firmę Esschert Design. Model ma wymiary 23 cm x 23 cm, a grubość talerza to 8 cm. Z poidełka mogą korzystać sikorki, wróble, dzwońce, czeczotki, kowaliki, mazurki oraz kulczyki. Produkt ma mocne i trwałe mocowanie, dzięki któremu nie ma ryzyka, że po wylądowaniu ptaka poidło spadnie. 

Opinie o poidełkach dla ptaków holenderskiej firmy Esschert Design są pozytywne. Użytkownicy chętnie wybierają model wykonany ze stopu żeliwa, który jest bardzo trwały i wygodny w użytkowaniu. 

 

 

 

 

Poidełko dla ptaków do ogrodu 

 

3. Ogrodowe Żeliwne Poidełko dla Ptaków Dekoracyjne

 

Poidełko dla ptaków ogrodowych zostało wykonane z żeliwa, które jest bardzo mocne i może wytrzymać znacznie większy ciężar ptaków lądujących na krawędzi misy. Model zrobiony z tak trwałego materiału został zaprojektowany w kształcie liścia i ma ozdobę w formie siedzącego wróbla, który zachęca prawdziwe ptaki do skorzystania z naczynia. Ogrodowe poidełko dla ptaków ma stylowy wygląd, który pasuje do ogrodów w wielu stylach. 

Produkt został zrobiony z żeliwa, które jest dobrym materiałem, jeśli chodzi o różnego rodzaju dekoracje ogrodowe. Naczynie w kształcie liścia ma średnicę 14 cm, dzięki czemu umożliwia wygodne korzystanie z misy i bezpieczne wylądowanie na krawędzi. Wysokość poidła to 98 cm. Model ma ładny brązowy kolor, który pasuje do wielu aranżacji. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu są zadowoleni z dekoracyjnej i praktycznej funkcji, jaką spełnia poidełko. Produkt dobrze sprawdzi się zarówno w lecie, jak i w zimie. 

 

 

 

 

Poidełko dla ptaków do klatki

 

4. Poidełko dla Ptaków 50 ml Trixie TX-5410

 

Plastikowe poidełko dla ptaków zostało wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla zwierząt. Produkt można bez obaw powiesić w klatce i uzupełnić świeżą wodą. Dzięki temu ptactwo będzie mogło bez obaw korzystać z wodopoju w każdej chwili, kiedy będzie miało potrzebę. Model jest bezpieczny dla zwierząt, nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby spowodować zranienie. 

Poidełko dla ptaków do klatki to model o wysokości 11 cm. Pojemnik może pomieścić płyn o objętości 50 ml. Model jest dostępny w wielu kolorach, dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Poidełko może także spełniać funkcje karmidła, co dodatkowo sprawia, że jest to produkt wielofunkcyjny. Użytkownik może umieścić w klatce dwa takie pojemniki, jeden z karmą i drugi ze świeżą wodą. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobre i tanie poidełko dla ptaków, które można zainstalować w klatce. Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu są zadowolone z wyboru tego produktu. 

 

 

 

 

Poidełko dla ptaków wiszące

 

5. Automatyczne Poidełko dla Ptaków Trixie 1000ml/20 cm

 

Poidło marki Trixie to model, który dobrze sprawdzi się do nawodnienia zwierząt świeżą wodą. Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby zwierzęta mogły mieć stały dostęp do cieczy, która każdemu żywemu organizmowi jest niezbędna do życia. Automatyczny dozownik dobrze sprawdzi się także w przypadku osób hodujących kury oraz inne mniejsze zwierzęta. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu woda znajdująca się w pojemniku jest czysta. 

Wiszące poidełko dla ptaków to model odpowiedni zarówno dla wróbli, jak i większych zwierząt. Dozownik ma pojemność 1000 ml oraz wysokość 20 cm, dzięki czemu można go bez problemu umieścić w dowolnie wybranym miejscu. Model ma automatycznym systemem regulujący ilość napływającej do pojemnika wody. 

Osoby, które zdecydowały się na wybór tego produkt polecają go ze względu na opcję automatycznego dozowania świeżej i czystej wody. Konsumenci potwierdzają, że jest to dobre poidełko dla ptaków, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

 

 

 

 

Poidełko dla ptaków na balkon

 

6. Poidło dla Ptaków W17, Poidełko, Osłonka, Doniczka

 

Osłonka wykonana z tworzywa na bazie betonu sprawdzi się w niejednym ogrodzie nie tylko jako piękna i stylowa ozdoba, ale przede wszystkim jako poidełko dla ptaków. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy posiadacz ogrodu może zadbać o ptactwo oraz owady, które szczególnie latem potrzebują stałego dostępu do świeżej wody. Model został zaprojektowany, aby kształtem przypominać wydrążony kamień. 

Naczynie sprawdzi się nie tylko na ogrodzie, ale można je ustawić w każdym miejscu. Poidełko dla ptaków na balkon ma wymiary 17 cm długości, 7 cm wysokości oraz szerokość 11 cm. Model ma podstawę o wymiarach 13 cm x 7 cm. Produkt można ustawić na balkonie, tarasie, altanie czy na parapecie okiennym. Chropowata powierzchnia pozwala bezpiecznie lądować ptactwu na krawędzi misy. 

Konsumenci, którzy zakupili model przypominający kształtem kamień potwierdzają, że poidełko ładnie prezentuje się w ogrodzie i jest bardzo trwałe. Model może bez problemu służyć za naczynie na wodę w lecie oraz karmnik na zimę. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie poidełko dla ptaków kupić? 

 

Poidełka dla ptaków sprawiają radość nie tylko zwierzętom, ale i ludziom, którzy mogą obserwować przylatujące do wodopoju ptaki. Ustawienie naczynia ze świeżą wodą może pomóc przetrwać upalne lato i ciepłą wiosnę bez ryzyka odwodnienia także owadom, które chętnie korzystają z możliwości napicia się wody. Osoby decydujące się na ustawienie poidła powinny wiedzieć, jakie naczynie wybrać, gdzie je ustawić oraz w jaki sposób je czyścić, aby było bezpieczne dla ptaków i owadów. Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli, które sprawdzą się jako poidła. Wiele osób myśli, że wieszanie budek lęgowych i karmników, a także sadzenie roślin i drzewek owocowych jest wystarczającym działaniem, aby zachęcić skrzydlatych przyjaciół do odwiedzania ogrodu. Jednak każdy posiadacz ogrodu lub działki powinien zadbać o to, aby latające zwierzęta miały stały dostęp do świeżej wody. 

Jakie poidełko dla ptaków wybrać? 

Osoby zastanawiające się, jakie jest najlepsze poidełko dla ptaków, powinny brać pod uwagę wielkość naczynia oraz bezpieczeństwo lądującego zwierzęcia. Ważne jest to, aby misa nie miała ostrych krawędzi, co uniemożliwi wygodne siedzenie ptactwa na jej brzegach. Osoby, które mają duży ogród mogą bez przeszkód ustawić poidło większych rozmiarów wykonane z kamienia, betonu lub żeliwa. Tego rodzaju konstrukcje są bardzo trwałe i mogą stać w ogrodzie przez cały rok. Bardzo często są stylizowane, rzeźbione i pokryte lekką patyną, co przypomina ogrody urządzone w stylu barokowym z pięknymi fontannami zlokalizowanymi w centrum zieleńca. Trwałe naczynia mogą bez przeszkód służyć ptactwu przez cały rok, jednak zimą należy uzupełnić misę pożywną karmą dla ptaków lub nasionami. 

W niewielkich ogrodach dobrze sprawdzą się różnego rodzaju małe naczynia ceramiczne, które można wbić w grunt, donicę z kwiatami, skalniak lub powiesić na drzewie. Poidła dla ptaków są wykonane z dobrej jakości materiałów i wyglądają bardzo stylowo. Wiele osób wykonuje naczynia na świeżą wodę z betonu w formie różnych ciekawych wzorów, które ładnie prezentują się wśród roślinności. Na rynku można znaleźć wiele modeli w nowoczesnych wzorach, które z łatwością można dopasować do stylu, w jakim wykonano ogród, taras czy balkon. Naczynia wykonane z ciemnego żeliwa są dobrym rozwiązaniem do ogrodów zrobionych w stylu rustykalnym. Modele nowoczesne są zazwyczaj wykonane z ceramiki lub tworzyw sztucznych wysokiej jakości. 

 

Z jakiego materiału wykonane są poidełka dla ptaków?

Najlepsze poidełko dla ptaków jest wykonane z trwałych i mrozoodpornych materiałów, takich jak beton, kamień, ceramika czy żeliwo. Dzięki temu naczynie może stać cały rok i jest odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Woda znajdująca się a misach wykonanych z trwałych materiałów nie nagrzewa się tak szybko, jak ta wlana do misy z metalu czy szkła. Modele, które mają chropowatą powierzchnię, są bezpieczne dla ptactwa, ponieważ ułatwiają wylądowanie i utrzymanie się na krawędzi. Gładka powierzchnia utrudnia ptakom odlot w razie nagłej potrzeby, co może okazać się bardzo niebezpieczne w sytuacji zagrażającej życiu. Modele wykonane z metalu szybko się nagrzewają i oddają ciepło do wody. Ogrzany płyn znajdujący się w naczyniu może szybko wyparować. Z tego powodu człowiek musi znacznie częściej uzupełniać świeżą wodę, aby ptaki miały stały dostęp do wody. Kupując gotowy produkt w postaci poidełka, warto zwrócić uwagę czy nie jest wykonany ze słabej jakości plastiku, który po nagrzaniu może zatruwać wodę szkodliwymi substancjami. Modele wykonane z tworzyw sztucznych są mało estetyczne i nie pasują do każdego ogrodu. 

Poidełka dla ptaków w dobrych cenach 

Na rynku można bez problemu kupić różnego rodzaju produkty za ceny do 25 zł. Zazwyczaj są to modele wykonane z tworzyw sztucznych, które designem nie będą pasować do każdego ogrodu. Ważne jest jednak to, aby spełniały swoje zadanie, czyli umożliwiały ptakom bezpieczne korzystanie z poidła. Droższe modele wykonane z betonu lub ceramiki to wydatek od 50 zł do 200 zł. Za wyższą kwotę można kupić produkt, który będzie ładnie się prezentował, pasował do ogrodu oraz będzie mógł stać w nim przez cały rok i zimą służyć jako karmnik. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić poidełko dla ptaków? 

Własnoręczne zrobienie poidełka dla ptaków to sama przyjemność. Do zrobienia naczynia niezbędne będzie kilka przedmiotów, które każdy ma w domu. W zależności od możliwości można wykonać poidełko ze starej podstawki pod doniczkę oraz ze świecznika. Oba elementy należy dokładnie umyć za pomocą wody z mydłem, wysuszyć, a następnie skleić części za pomocą uniwersalnego kleju przeznaczonego do danego materiału. W przypadku lekkich tworzyw sztucznych można użyć kleju na gorąco. Gotowe poidełko można ustawić w dowolnym miejscu na balkonie lub w ogrodzie. Jeśli naczynie wykonane zostało z drewna, należy pamiętać o impregnacji oraz regularnym czyszczeniu materiału. 

 

P2: Jak zrobić poidełko dla ptaków w ogrodzie? 

Poidełka dla ptaków do ogrodu to bardzo praktyczna i użyteczna dekoracja. Jest to nie tylko ciekawa ozdoba, ale przede wszystkim ratunek dla spragnionych ptaków, które w lecie mogą nie mieć dostępu do wody. Spragnione ptaki mają możliwość skorzystać z pomocy ludzi i dzięki temu przeżyć. Dla człowieka własnoręczne przygotowanie poidełka to nic trudnego. Do wykonania tego naczynia można wykorzystać stary kubek, garnek lub miskę. Ważne jest to, aby pojemnik był szczelny i nie miał ostrych krawędzi, które mogłyby skrzywdzić ptaki. Poidełko powinno stać w cieniu, aby woda nie nagrzewała się od słońca. Naczynie musi być zaprojektowane w taki sposób, aby ptak mógł swobodnie wylądować. Ważne jest także to, żeby poidełko zostało ustawione w miejscu, gdzie skrzydlaty przyjaciel nie będzie narażony na atak ze strony dzikich zwierząt lub domowego kota. 

P3: Jak zrobić poidełko dla ptaków z betonu?

Przygotowanie poidełka dla ptaków z betonu jest bardzo proste. Potrzebne będą piasek, mieszanka betonowa mrozoodporna, woda, forma o dowolnym kształcie, folia, wiaderko, szpachelka oraz łopatka do nakładania betonu. Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych elementów można przystąpić do przygotowania masy betonowej zgodnie z proporcjami zapisanymi na instrukcji znajdującej się na worku z betonem. Gotową masę można nakładać do przygotowanej formy, która wcześniej została pokryta folią. Ważne jest to, aby nałożona warstwa nie była grubsza niż 1,5 cm, ponieważ materiał będzie pękał. W upalny dzień warto pryskać beton wodą ze sprayu, aby proces wiązania przebiegał powoli. Gdy materiał wyschnie, należy delikatnie oddzielić gotowe poidełko od foremki. 

 

P4: Jak działa poidełko dla ptaków? 

Aby latające zwierzęta mogły każdego ranka pięknie śpiewać, potrzebują pożywienia i wody dostarczanej do przygotowanych poidełek. W naczyniu powinna znajdować się świeża woda, którą należy regularnie zmieniać, aby ptaki mogły mieć do niej stały dostęp. Jeśli poidełko zostało wykonanie poprawnie zwierzęta, mogą wylądować na brzegu naczynia i napić się swobodnie. Osoby, które nie mają w swoim ogrodzie stawu, oczka wodnego czy innego źródła wody powinny poważnie zastanowić się nad przygotowaniem nawet niewielkiego poidełka. W przypadku ludzi, którzy nie mają czasu na wykonanie własnego modelu mogą zakupić gotowe naczynie w sklepach lub przez Internet. 

 

P5: Gdzie ustawić poidełko dla ptaków? 

Ustawienie poidełka powinno być dobrze przemyślane. Ważne jest to, aby naczynie ustawić w ustronnym i zacisznym miejscu. Ptaki są bardzo płochliwe, dlatego też potrzebują dużo spokoju, aby skorzystać zarówno z karmnika, jak i poidełka. Należy zwrócić uwagę, aby naczynie zostało ustawione w miejscu, gdzie nie będzie narażone na stałe działanie promieni słonecznych, które w krótkim czasie podgrzewają wodę. W zależności od kształtu formy może dojść do wyparowania wody znajdującej się w naczyniu w nasłonecznionym miejscu. Wiele osób wiesza poidełka dla ptaków w wśród roślinności, gdzie zwierzęta narażone są na atak przyczajonych drapieżników. W przypadku osób nieposiadających ogrodu można zawiesić naczynie na balkonie lub ustawić za oknem i stabilnie przymocować. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ