Najlepsze szelki do nauki chodzenia dla psa

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Szelki do nauki chodzenia dla psa – ranking

 

Trixie Easy Walk

 

Jeśli chcesz kupić szelki do nauki chodzenia dla psa w dobrej cenie, przyjrzyj się bliżej produktowi Trixie Easy Walk. Jest on przeznaczony dla większych ras, takich jak np. husky czy owczarek niemiecki. Dzięki temu modelowi możliwe jest nauczenie chodzenia swojego pupila w sposób bezstresowy.

Opisywane szelki mają specjalną budowę. Kiedy pies zacznie się wyrywać i być nieposłuszny, paski zaciskają się wokół jego szyi. Jest to sygnał dla zwierzęcia, że powinno się uspokoić, czego z pewnością bardzo szybko się nauczy. Ten produkt ma ochraniacze, które chronią skórę pupila przed powstaniem podrażnień i bolesnych skaleczeń.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że są to szelki dla psa godne polecenia. Są one wyjątkowo łatwe w nakładaniu i zdejmowaniu. Ten model na pewno przyda się każdemu, kto chce nauczyć posłuszeństwa swojego dużego psa. Z jego pomocą zapanowanie nad zwierzęciem będzie bardzo proste.

 

 

 

 

Trixie S-M

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci szelki dla psa noszące nazwę Trixie S-M. Zostały one wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału. Na tym produkcie umieszczono dodatkowo odblaskowe elementy, które zwiększają bezpieczeństwo zwierzęcia po zmroku. Szerokość szelek wynosi 35 mm, a długość jest regulowana i mieści się w zakresie od 30 cm do 50 cm.

Produkt został wyposażony w metalową sprzączkę oraz metalowe kółko, do którego szybko można przyczepić smycz. Przy części obejmującej klatkę piersiową psa umieszczone zostało podbicie wykonane z neoprenu. To znacznie zwiększa komfort naszego pupila i sprawia, że chętniej będzie chodził na spacery.

Z opinii konsumentów wynika, że najlepsze szelki do nauki chodzenia dla psa są solidne, a jednocześnie estetycznie wyglądają. O połączeniu tych dwóch cech można mówić także w przypadku opisywanego produktu. Jest on wytrzymały i nie powoduje nacisku na szyję zwierzęcia, nawet gdy próbuje się ono wyrwać. Ponadto model ten jest bardzo ładnie wykończony.

 

 

 

 

Patento Pet Jockey

 

Patento Pet Jockey to szelki dla psa, które mogą ułatwić naszemu pupilowi naukę chodzenia. Wszystko ze względu na ich wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałość. Produkt został wykonany z elastycznego materiału o nazwie PatentoFlex i posiada zintegrowaną smycz z wyściełanym uchwytem.

Prezentowane szelki zostały dodatkowo wyposażone w odblaskowe szwy, dzięki czemu możemy spacerować ze swoim ulubieńcem nawet po zmroku. Wszystkie metalowe części zostały pokryte chromem, co przekłada się na większą estetykę produktu, jak również jego dłuższą żywotność. Model jest dedykowany psom, których waga wynosi od 10 kg do 25 kg.

Konsumenci docenili te szelki do nauki chodzenia głównie za możliwość zapanowania nad swoim psem w bardziej humanitarny sposób. Produkt, w przeciwieństwie do zwykłej obroży, nie zaciska się na szyi pupila, a mimo wszystko pozwala go szybko uspokoić. Za sprawą tego modelu spacery stają się o wiele przyjemniejsze.

 

 

 

 

Jakie szelki do nauki chodzenia dla psa wybrać?

 

Aby pies grzecznie szedł przy naszej nodze podczas codziennych spacerów, musimy najpierw nauczyć go odpowiedniej dyscypliny. Do tego mogą przydać się specjalne szelki. Z naszego poradnika dowiesz się, od czego zacząć poszukiwania takiego produktu. Natomiast znajdujący się na końcu ranking ma na celu zaprezentowanie Ci 3 najciekawszych modeli na rynku.

 

 

Szelki w wielu przypadkach okażą się znacznie wygodniejsze dla psa niż zwykła smycz. Dzięki nim możemy uniknąć obcierania jego szyi i podduszania, co bywa bardzo niebezpieczne. Takie produkty są też według wielu osób znacznie wygodniejsze i bardziej estetycznie wyglądają. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, a każdy z nich będzie różnił się nie tylko rozmiarem, ale i wzorem, czy kolorem.

Chcąc znaleźć najlepsze szelki do nauki chodzenia dla psa w 2024 roku, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ich materiał wykonania. Dobrej jakości produkt musi być lekki, a jednocześnie szybkoschnący i przepuszczający powietrze. Z tego względu największą popularnością cieszą się modele nylonowe. Zawsze też sprawdzajmy, czy pod spodem szelki zostały podszyte innym, delikatniejszym materiałem. Dzięki temu możemy uniknąć podrażnień, które sprawią, że pies nie będzie chciał uczyć się grzecznie chodzić.

Istotną kwestią jest też sam rozmiar produktu. Za ciasny spowoduje obtarcia i podrażnienia, z kolei zbyt luźny może ułatwić ucieczkę naszemu pupilowi. Zanim udamy się na zakupy, zmierzmy obwód szyi psa u jej nasady oraz obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu. Podjęcie decyzji może ułatwić nam również znajomość długości linii biegnącej wzdłuż grzbietu między obwodem szyi i klatki piersiowej (nazywamy ją inaczej paskiem górnym oraz dolnym).

Dobre szelki do nauki chodzenia to takie, które można swobodnie wyregulować. Wszystkie paski powinny więc mieć regulację, aby pies czuł się w zakupionym przez nas modelu komfortowo. To sprawi, że chętniej będzie się on uczył i szybko zapamięta, jak powinien się zachowywać na spacerach.

Osoby, które zawsze zwracają uwagę na design kupowanych produktów, z pewnością ucieszy fakt, że w sklepach znajduje się naprawdę wiele różnorodnych szelek. Niektóre z nich są ozdobione błyszczącymi kryształkami, a inne mają oryginalne wzory. Pamiętajmy jednak, aby na powierzchni produktu nie było żadnych ostrych elementów, którymi zwierzę mogłoby się skaleczyć.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ