Ostatnio aktualizowane: 25.07.21

 

Grzałki do akwarium 25l – ranking

 

 

Tetra TEC HT25

 

Jeżeli szukasz dobrej grzałki do Twojego akwarium, to z pewnością spodoba Ci się Tetra TEC HT25. Prezentowany produkt przeznaczony jest do zbiorników wodnych o pojemności od 10 l do 25 l. Jego moc wynosi 25 W. Jest to model całkowicie zanurzalny, ponieważ jego obudowa jest hermetyczna. Możemy więc umieścić grzałkę w każdym miejscu akwarium.

Największym atutem tego produktu jest wbudowany termostat. Z jego pomocą możemy bardzo łatwo ustawić pożądaną temperaturę w akwarium. Odpowiednia temperatura zapewni jak najlepsze warunki bytowe naszym rybkom. Termostat pozwala nam na bardzo precyzyjną regulację temperatury. Przyssawki tej grzałki wykonane zostały ze specjalnego materiału, który utrzymuje produkt przez cały czas w jednym miejscu.

Dzięki wbudowanej lampce kontrolnej od razu wiemy, czy grzałka wciąż działa. Pozwala ona nam na szybką reakcję w przypadku, kiedy model jest wyłączony. Użytkownicy cenią wysoką jakość wykonania prezentowanego produktu oraz możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury wewnątrz akwarium.

 

 

 

 

Aquael Easy Heater 25W

 

Posiadaczom akwarium lub akwaterrarium o pojemności od 10 l do 25 l polecamy Aquael Easy Heater 25W. Tak, jak podpowiada nam nazwa produktu, jego moc wynosi 25 W. Jest to wystarczający wynik, aby równomiernie ogrzać całe akwarium. Temperaturę regulujemy za pomocą specjalnego pokrętła. Liczby umieszczone na jego obudowie są wyraźne i nie będziemy mieć problemu z ich odczytaniem. Minimalna temperatura, jaką możemy ustawić to 18 st. C, a maksymalna to 36 st. C. Taki zakres regulacji gwarantuje nam wytworzenie zdrowych warunków do życia dla rybek.

Przyjrzyjmy się obudowie tego produktu. Jest ona bardzo szczelna, dlatego możemy cały model umieścić w wodzie. Poza tym grzałka wygląda estetycznie. Nie musimy szukać specjalnego miejsca, aby schować ten model w niewidocznym miejscu.

Internauci w swoich komentarzach bardzo często wspominają o mocnej przyssawce, która stabilnie utrzymuje grzałkę w jednym miejscu. Użytkownicy chwalą też wyraźny wyświetlacz tego produktu, a także jego bardzo łatwą obsługę.

 

 

 

 

Aquael Comfortzone 25W Gold

 

Jedną z najczęściej wybieranych grzałek do akwarium jest Aquael Comfortzone 25W Gold. Ostatnie słowo w nazwie tego produktu nawiązuje do styków termostatu, ponieważ wykonane zostały ze złota. Dzięki takiemu rozwiązaniu elementy te charakteryzują się dłuższą żywotnością. Atutem produktu jest możliwość umieszczenia grzałki poziomo. Możemy więc znaleźć dla modelu idealne miejsce w naszym akwarium.

Przed dopuszczeniem do sprzedaży termostat został wielokrotnie sprawdzony komputerowo. Mamy więc pewność, że dostajemy wysokiej jakości model, który nas nie zawiedzie. Termostat opisywanej grzałki gwarantuje nam wysoką precyzję regulacji temperatury z dokładnością do 1 st. C. Minimalna temperatura wynosi 18 st. C, a maksymalna to 32 st. C. Prezentowany model ma aż dwie bardzo mocne przyssawki, które z pewnością nie odczepią się od akwarium pod wpływem wody.

Grzałka wygląda bardzo nowocześnie, więc z pewnością nie zaburzy stylizacji naszego akwarium. Internauci chwalą szeroką skalę temperatur, a także specjalnie wykonany termostat. Jest to grzałka do akwarium o pojemności 25 l w dobrej cenie, która z pewnością posłuży nam przez dłuższy czas.

 

 

 

 

Jaką grzałkę do akwarium 25l wybrać?

 

Wybór dobrej grzałki jest jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie akwarium. Poszczególne gatunki ryb potrzebują różnej temperatury wody, co wymaga zaopatrzenia się w odpowiednio działający sprzęt. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić rybkom. Na wybór dobrej grzałki składa się kilka czynników. Każdy z nich omówiony zostanie w poniższym artykule.

Moc grzałki wybieramy bazując głównie na pojemności akwarium. Ogólna zasada mówi, że aby grzałka dobrze spełniała swoje zadanie, to potrzebujemy około 0,5 W – 1 W na każdy litr wody. W tym artykule zajmujemy się akwariami o pojemności 25 l. Jeśli takie posiadamy lub chcemy kupić, najlepszym wyjściem będzie zakup grzałki o mocy od 12 W do 25 W.

Bardzo ważnym parametrem jest temperatura, jaką grzałka wytwarza. Ustawiona temperatura zależy od ryb, jakie trzymamy w akwarium. Jeżeli są to gatunki tropikalne, to optymalna temperatura powinna wynosić około 25 st. C. Różne gatunki wymagają trochę niższej lub wyższej temperatury, lecz nigdy nie powinna przekraczać 30 st. C. Jeżeli temperatura jest zbyt niska, to ryby często przestają pływać po akwarium, a ich kolory tracą swoją żywotność.

Najlepsza grzałka do akwarium o pojemności 25 l w 2021 roku ma termostat. Ten element pozwala nam na stałe kontrolowanie i łatwą zmianę temperatury. Za sprawą termostatu nie musimy się martwić, że temperatura jest za niska lub zbyt wysoka.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ