Ranking 9 najlepszych klatek dla ptaków w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.05.24

 

Klatka dla ptaków – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jaka klatka jest najlepsza dla kanarka, papużki falistej czy innego ptaka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym przez nas rankingu. Wytypowaliśmy do niego kilka modeli polecanych przez doświadczonych hodowców. Najczęściej chwalony jest produkt Pet Inn Saturno, który wykonano z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego oraz metalu. Ponieważ kuweta jest solidna, nie musisz się obawiać, że przez przypadek ją zniszczysz podczas wymiany wyściółki. Razem z klatką otrzymujesz praktyczne akcesoria, czyli żerdki i karmnik. Choć klatka zapewnia ptakowi wolną przestrzeń do zabawy i schronienia, z pewnością nie będziesz narzekać, że zajmuje dużo miejsca na stoliku. Produkt ma kompaktowe wymiary, poza tym elegancko się prezentuje. Masz wrażenie, że mimo wielu zalet nie jest to model spełniający Twoje oczekiwania? W takim razie sprawdź nasze pozostałe propozycje opisane w zestawieniu. Na drugim miejscu plasuje się klatka Iza 3. W jej podstawie jest wysuwana szuflada, co znacząco ułatwia wymianę piasku. Uzupełnianie karmy i wody także nie jest kłopotliwe, gdyż otwierane drzwiczki zapewniają łatwy dostęp do karmidełek i poidełek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Estetycznie wykonana klatka może z powodzeniem służyć jako element dekoracyjny. Dolna kuweta wykonana z mocnego plastiku zapewnia długie użytkowanie bez konieczności wymiany poszczególnych elementów. Model jest solidny i nie niszczy się nawet wtedy, gdy jest często przenoszony.

Wady

Żerdki wewnątrz klatki są wykonane z plastiku. Zwierzę z czasem może je nieco podrapać, warto więc je dodatkowo zabezpieczyć.

Podsumowanie

Zestaw zawiera klatkę, żerdzie i karmnik. Wymiary produktu to 65 cm x 36 cm x 78 cm. Odległość między prętami wynosi 15,1 mm. Pojemność modelu to 0,186 m3. Zdaniem konsumentów, choć klatka wygląda na bardzo dużą jest ustawna.

Drugi wybór

Zalety

Otwierany dach klatki znacznie ułatwia sprzątanie oraz konserwację jej poszczególnych elementów. Ciemny kolor prętów jest dobrym rozwiązaniem, bo nie widać na nim zabrudzeń. Kuweta została wykonana z trwałego tworzywa, które nie porysuje się, ani nie zniszczy nawet po długim czasie użytkowania.

Wady

Spód klatki ma wysuwaną szufladę, aby łatwiej było wyczyścić dno. Niestety, w początkowym okresie użytkowania bardzo się zacina.

Podsumowanie

Klatka została wykonana z tworzyw, które są w pełni bezpieczne dla ptaków. Pręty malowane proszkowo są odporne na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne. Wymiary klatki to 59 cm x 38 cm x 65 cm.

Rozważ też

Zalety

Klatka prezentuje się bardzo ładnie i z pewnością spodoba się każdemu. Montaż produktu jest bardzo prosty, dzięki systemowi bocznych zaczepów, umożliwiających szybkie mocowanie metalowej konstrukcji z kuwetą. Karmnik i poidełko są uzupełniane zewnętrznie, a to zapewnia komfort i czystość.

Wady

Do wnętrza klatki możemy sięgnąć tylko przez małe drzwiczki, a to może nie być zbyt wygodne dla osób o dużych dłoniach i utrudniać nieco sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Podsumowanie

W zestawie z klatką znajdziemy poidełko, karmnik, dwa drążki oraz huśtawkę w kolorze kuwety i daszku. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, co pozwala go dobrać do miejsca, w którym ma stanąć.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką klatkę dla ptaków kupić?

 

Niezależnie od tego, jakie zwierzę chcemy przygarnąć, należy mu zapewnić odpowiednie warunki do życia, by nie czuło się przytłoczone żyjąc w zamknięciu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, jeśli chodzi o hodowlę ptaków. Kanarki, papugi, zeberki i inne gatunki mają różne wymagania, które przekładają się przede wszystkim na klatkę. W sklepach dostępnych jest wiele modeli różniących się od siebie kształtem, czy wykonaniem. Dlatego z myślą o wszystkich miłośnikach zwierząt, przedstawiamy poradnik, który podpowie Ci, jaką klatkę dla ptaków wybrać.

 

 

Rodzaje – jaka klatka dla ptaków jest najlepsza?

W sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele rodzajów klatek dla ptaków, dlatego wybór takiego sprzętu może się okazać dość trudny. Wśród nich wyróżniamy modele okrągłe, dzielone, walcowate czy wielopoziomowe klatki. To, która z nich będzie najlepsza zależy od naszych preferencji.

Klatka designerska – to model dostępny w wielu ciekawych kształtach, których głównym zadaniem jest przykucie uwagi wszystkich dokoła. Wybierając taki sprzęt, warto jednak spojrzeć na praktyczność takiej klatki oraz to, czy szczebelki nie są zbyt szeroko rozstawione, gdyż mały ptaszek mógłby przez nie uciec.

Klatka okrągła – to model, który bardzo ładnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Jednak z uwagi na wielkość, nie jest polecany dla większości gatunków ptaków. Zwierzę może się w nim czuć przytłoczone, zwłaszcza w momencie, gdy zainstalujemy dodatkowe elementy, takie jak karmnik, czy poidełko.

Klatka prosta – to najbardziej polecany model, który sprawdzi się w przypadku każdego gatunku ptaka. Zwierzę żyjąc w takiej klatce będzie się czuło swobodnie i nie będzie miało problemu z lataniem i skakaniem.

 

Klatka, a gatunek ptaka

Przede wszystkim powinniśmy się kierować wymaganiami danego gatunku ptaka. Niezależnie, czy jest to kanarek, czy papuga falista, to każde zwierzę ma swoje własne preferencje. Dlatego też należy wybrać odpowiedni sprzęt, by odwzorować naturalne warunki.

Papuga ara – jest to bardzo duży ptak, który absolutnie nie powinien być trzymany w klatce. Takie zwierzę najlepiej czuje się, gdy ma do swojej dyspozycji całe mieszkanie. Dlatego w takim wypadku najlepiej jest wygospodarować osobne pomieszczenie, które stanowiłoby jej klatkę. Wielu konsumentów decyduje się również na zainstalowanie woliery pokojowej lub zewnętrznej. W przypadku, gdy naprawdę zależy nam na klatce, to najlepszy będzie model o szerokości co najmniej dwóch metrów oraz wysokością sięgający sufitu.

Papuga falista – w porównaniu do innych papug jest to dość mały ptak, który mimo tego, że jest dość energiczny i skoczny, to nie wymaga dużej przestrzeni. Minimalny rozmiar klatki to ok: 40 cm wysokości, 40 cm szerokości oraz 50 cm długości. Należy jednak pamiętać, że im większa klatka, tym lepiej dla naszego ptaka. Jeżeli mamy warunki na model w większym rozmiarze, warto jest taki wybrać.

Papuga kozia – to ptak bardzo aktywny, który pragnie uwagi wszystkich dokoła. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odpowiednio dużej klatki, której wymiary nie powinny być mniejsze niż 150 cm długości na 100 cm szerokości oraz 100 cm wysokości.

Papuga nimfa – to dość spory gatunek ptaka, który choć nie jest tak aktywny jak inne, to również wymaga dużej przestrzeni. Dlatego najlepszą dla niego klatką będzie taka o wymiarach: 120 cm długości na 60 cm szerokości oraz 80 cm wysokości. Taki sprzęt zapewni naszej papudze odpowiednie warunki do poruszania się.

Papużki nierozłączki – to ptaki, które powinny być trzymane w parach. Nie są tak aktywne, jak inne gatunki. Dlatego też klatka nie musi być duża. Minimalne wymiary takiego produktu to: 50 cm szerokości, 50 cm długości oraz 60 cm wysokości.

 

Wymiary

Jak już wspomnieliśmy wymiary klatki są niezwykle istotne. Taki produkt powinien być dopasowany do gatunku zwierzęcia oraz jego preferencji. Należy pamiętać, że im więcej ptaków hodujemy, tym większa powinna być klatka. Co więcej, taki sprzęt powinien dawać im możliwość swobodnego fruwania i skakania, czyli swobodnego rozkładania skrzydeł. Dlatego według wielu znawców, idealna klatka dla ptaka to taka, która jest co najmniej dwa razy szersza od rozpiętości skrzydeł danego zwierzęcia. Długość powinna być trzykrotnie większa od długości ptaka.

 

 

Wygoda

Koniecznie zwróć uwagę na wygodę użytkowania oraz łatwy dostęp do jej wnętrza. Należy pamiętać o regularnej zmianie wody w poidełku i uzupełnianiu jedzenia w karmniku. Dlatego też najlepiej jest wybrać taki model, który posiada wygodne drzwiczki.

 

Odstępy między prętami

Kupując klatkę dla ptaków, należy również zwrócić uwagę na odstępy między prętami. Powinny być one nie większe od średnicy głowy ptaka. To utrudni wciśnięcie głowy między szczebelki, co mogłoby wyrządzić duże szkody.

 

Wykonanie

Oprócz wielkości i odległości między szczeblami, koniecznie zwróć uwagę na sposób wykonania danego modelu. Wśród najpopularniejszych wariantów wyróżniamy sprzęt:

Drewniany – takie klatki są już rzadkością. Choć są bardzo ciekawe ze względu na design i nawiązanie do stylu retro, jednak nie są one proste w konserwacji. Co więcej, istnieje ryzyko, że ptak może skubać drewno i zniszczyć klatkę, a w konsekwencji nawet uciec.

Metalowy – takie klatki są najpopularniejsze. Wykonane z różnego rodzaju metalu dostępne są w wielu kształtach i kolorach. W przypadku modeli z prętami ocynkowanymi, ptak będzie bardzo dobrze widoczny. Należy jednak pamiętać, że cynk wchodzi w reakcję z niektórymi kwasami zawartymi w owocach, co może prowadzić do zatrucia. Jeśli chodzi o klatki z prętami pomalowanymi farbą, jest to dobre rozwiązanie, jeśli odpowiednio dbamy o nasz sprzęt. Zwierzę może skubać farbę i niszczyć ją bardzo szybko. Co więcej, takie kawałki farby również mogą mu zaszkodzić.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierając klatkę dla ptaków, koniecznie zwróć uwagę na dodatkowe akcesoria, jakie posiada dany model, lub czy ma możliwość ich zainstalowania. Wśród nich wyróżniamy:

Karmnik – pojemnik przeznaczony na karmę dla ptaków.

Poidełko – pojemnik przeznaczony na wodę. Ma zdejmowaną obudowę dla łatwiejszego dostępu.

Sepia – wapń dla ptaków.

Zabawki – wszelkiego rodzaju huśtawki lub hamaki, aby uprzyjemnić czas ptakom.

Żerdki – należy je ustawić, by ptak mógł bez problemu przeskoczyć z jednego na drugi.

 

Klatki dla ptaków w dobrej cenie

Cena klatek dla ptaków zależy nie tylko od producenta, ale przede wszystkim jakości wykonania. Często designerskie i te bardziej ozdobne modele są o wiele droższe od produktów praktycznych. Zwykła klatka metalowa to koszt zakupu ok. 70 złotych. W przypadku wariantu drewnianego, cena może wynosić nawet kilkaset złotych.

 

 

9 najlepszych klatek dla ptaków. Opinie w 2024 roku

 

Planujesz zakup ptaszka do domu i szukasz dla niego dobrej klatki? Dobrze trafiłeś! Wiemy, że wybór nie jest łatwy, bo ilość dostępnych na rynku produktów jest ogromna, a więc postanowiliśmy Ci pomóc tworząc ten oto ranking klatek dla ptaków zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Pet Inn Klatka dla Ptaków Saturno 

 

Pet Inn Saturno to nasza pierwsza propozycja. Jest to przestrzenna klatka, idealna dla papużek falistych, kanarków oraz wielu innych, mniejszych ptaszków.

Wymiary klatki to: 65 cm × 36 cm × 78 cm. W komplecie znajduje się specjalny karmnik, który można napełnić bez wyjmowania go z wnętrza klatki, a także poidełko i żerdzie. Duża przestrzeń umożliwi Ci ustawienie zabawek, czy drążka do siedzenia.

Dzięki temu stworzysz wyjątkowe mieszkanko dla swojego ptaszka. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które są w pełni bezpieczne dla zwierzaka, a jednocześnie bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Dolną kuwetę wykonano z mocnego plastiku. Jest ona nie tylko odporna na uszkodzenia, ale przede wszystkim łatwa w pielęgnacji. Produkt jest solidny i estetyczny.

Ta najlepsza klatka dla ptaków cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym nie tylko duży popyt na ten właśnie model, ale przede wszystkim opinie zadowolonych konsumentów. W swoich ocenach podkreślają, że to pięknie wykonana, praktyczna klatka, która stanowi komfortowy domek dla ptaków, a jednocześnie jest wyjątkową dekoracją pomieszczenia.

Produkt Pet Inn Saturno ma wymiary: 78 cm x 36 cm x 65 cm. Odległość pomiędzy prętami wynosi 1,51 cm. Materiałami wykonania modelu są metal i tworzywo sztuczne.

 

Zalety 

Akcesoria w zestawie: Do klatki dołączono akcesoria – karmnik i żerdki. To elementy, które według hodowców ptaków są niezbędne.

Solidna kuweta: Plastikowa kuweta jest solidna, dlatego nie ma ryzyka, że pęknie podczas czyszczenia lub wymiany wyściółki.

Elegancki wygląd: Klatka może być świetną dekoracją pokoju. Model ładnie się prezentuje, ma lekko zaokrągloną górę.

Nie zajmuje dużo miejsca: Choć produkt ma stosunkowo duże wymiary, można go ustawić na dowolnej półce czy biurku. Na pewno nie ograniczy on znacząco wolnej przestrzeni.

Trwałość: To klatka, która jest na tyle trwała, że można używać jej nawet przez kilka lat.

 

Wady

Plastikowe żerdki: Wielu hodowców narzeka, że żerdki zostały wykonane z plastiku. Ptak może mieć problem z utrzymaniem na nich równowagi.

 

 

 

 

2. Wielka Klatka dla ptaków Iza 3 Z Otwieranym Dachem

 

Klatka Iza 3 została wykonana z malowanego proszkowo drutu. Dołączono do niej kilka akcesoriów, które z pewnością przydadzą się hodowcom ptaków. Są to: basen, cztery karmniki, a także cztery drewniane patyki. Co ciekawe, sami możemy zdecydować, w jakim kolorze będzie podstawa. Do wyboru mamy dwie opcje – czerń oraz seledyn.

Wymiary produktu to: wysokość – 65 cm, szerokość – 38 cm oraz długość – 59 cm (z zamkniętym dachem). To świetny wybór dla osób, które hodują kilka ptaków i chcą im zapewnić odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Utrzymanie klatki w czystości nie jest trudne, m.in. z uwagi na wysuwaną szufladę.

Jak wynika z opinii hodowców, to solidny model, który w dodatku estetycznie się prezentuje. Z przodu i z boku klatki znajdują się drzwiczki, za sprawą których mamy łatwy dostęp do ptaków. Co ważne, produkt nie zajmuje zbyt dużo miejsca na półce. Podstawa jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, dlatego nie trzeba się martwić, że szybko pęknie.

Klatka Iza 3 ma wymiary: 65 cm x 38 cm x 59 cm. Jej górną część wykonano z malowanego proszkowo drutu, a dolną z plastiku.

 

Zalety 

Wysoka podstawa: Podstawa jest wysoka, a to zapobiega rozsypywaniu ziarenek karmy przez ptaki poza klatkę.

Łatwy dostęp do środka: Chcąc wymienić pupilowi karmę czy wodę, nie musimy go wyjmować ze środka i podnosić górnej części klatki. Wystarczy otworzyć drzwiczki, które znajdziemy na przedniej oraz bocznej ściance.

Dwa kolory podstawy: To dobry produkt dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie klatki. Możemy sami wybrać, w jakim kolorze będzie kuweta. Dostępne są dwie opcje – czerń i seledyn.

Wysuwana szuflada: Utrzymanie klatki w czystości nie stanowi problemu. W podstawie jest wysuwana szufladka, która znacząco ułatwia wymianę wyściółki i pozbycie się resztek niezjedzonej karmy.

 

Wady

Za mały basen: W komplecie jest kilka akcesoriów dla ptaka, m.in. basenik do kąpania. Jednak hodowcy twierdzą, że jest on za mały, zwłaszcza dla papużek falistych.

 

 

 

 

3. Klatka dla ptaków Papugi falistej kanarka

 

Model 32x23x36cm to klatka doskonale nadająca się dla hodowców kanarków, papużek falistych, zeberek, mewek oraz innych mniejszych ptaków. Jej wymiary to: wysokość – 36 cm, szerokość – 23 cm i długość – 32 cm. W komplecie znajdziemy kilka akcesoriów: huśtawkę, karmidełko, poidełko, jak również dwa drążki.

Klatka jest wykonana z metalu, który pomalowano metodą proszkową. Plastikowa kuweta wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i jest dostępna w kilku kolorach: niebieskim, fioletowym, żółtym, zielonym oraz różowym. Podawanie ptakom świeżej wody i karmy nie stanowi problemu, gdyż nie musimy wyjmować poidełka oraz karmidełka, aby je uzupełnić.

Elegancki design to jedna z największych zalet produktu. Konsumenci podkreślają też, że klatkę łatwo się czyści. Aby podnieść jej górną część, wystarczy ją wypiąć z bocznych zaczepów, co nie wymaga użycia dużej siły. Nie można nie wspomnieć o tym, że odstępy między prętami nie są zbyt duże, dlatego nie ma ryzyka, że ptaki będą próbowały się przez nie przecisnąć.

Model 32x23x36cm to dobra klatka dla ptaków do 50 zł. Jest ona wykonana z malowanego proszkowo metalu oraz tworzywa sztucznego. Produkt ma wymiary: 36 cm x 23 cm x 32 cm.

 

Zalety 

5 kolorów do wyboru: Klatka jest dostępna w 5 różnych kolorach do wyboru: niebieskim, różowym, zielonym, fioletowym i żółtym. Możemy wybrać model w swoim ulubionym odcieniu oraz dopasować go do wystroju wnętrza.

Dodatkowe wyposażenie: Razem z produktem otrzymujemy kilka elementów pozwalających na odpowiednie urządzenie przestrzeni dla ptaka. Do klatki dołączono: karmidełko, poidełko, huśtawkę i dwa drążki.

Wygodne uzupełnianie karmy: Aby uzupełnić karmę czy wodę swojemu pupilowi, nie musimy go stresować i wyjmować z klatki. Poidełko i karmidełko są przymocowane do zewnętrznej strony prętów, więc wystarczy podnieść ich pokrywy.

 

Wady

Małe wymiary: Choć producent przeznacza klatkę również dla papużek falistych, hodowcy twierdzą, że model ten jest odrobinę za mały dla tego ptaka, który musi mieć nieco więcej miejsca aby móc w klatce latać.

 

 

 

 

4. Zolux Klatka Arabesque Adele 44x31x40cm

 

Produkt Zolux ARABESQUE ADELE jest przeznaczony dla osób hodujących egzotyczne, małe ptaki, głównie kanarki i papużki faliste. Tylna ściana klatki została wykonana z galwanizowanego metalu, wycięto na niej laserowo efektowny wzór arabeski. Prezentowany model pomalowano z wykorzystaniem bezołowiowej farby epoksydowej. Nie ma w jej składzie substancji mających negatywny wpływ na zdrowie ptaków.

Razem z klatką dostajemy w zestawie: 2 żerdki do wspinania, szufladkę, huśtawkę i 2 karmidełka. Model ma wymiary: 44 cm x 31 cm x 40 cm, a odległość pomiędzy szczebelkami wynosi 1 cm. Szczebelki są w białym kolorze, a podstawa w odcieniu oliwkowej zieleni. Takie połączenie barw wygląda wyjątkowo estetycznie.

Opisany wyżej model jest wytrzymały, ładnie prezentuje się na półce, a w dodatku pozwala zapewnić hodowanym ptakom odpowiednie warunki do życia – tak twierdzą osoby, które go kupiły. Czyszczenie klatki nie zajmuje dużo czasu, poza tym nie musimy przy tym wyjmować ze środka swojego pupila, co mogłoby być dla niego stresujące. Wystarczy wysunąć szufladę umieszczoną przy kuwecie i ją opróżnić.

Klatka Zolux ARABESQUE ADELE ma plastikową kuwetę. Wymiary modelu to: 44 cm x 31 cm x 40 cm, a odległość pomiędzy prętami wynosi 1 cm.

 

Zalety 

Zapewnia ptakowi bezpieczeństwo: Biorąc pod uwagę to, jak blisko siebie są pręty klatki, nie ma ryzyka, że ptak przeciśnie pomiędzy nimi głowę i będzie próbował uciec. Poza tym produkt pomalowano bezołowiową farbą epoksydową.

Elegancko się prezentuje: Przeprowadzono test klatek dla ptaków, który pokazał, że to jeden z bardziej eleganckich modeli. Pręty są pomalowane na biało i ładnie wyglądają w połączeniu z podstawą w odcieniu oliwkowej zieleni.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma kompaktowe wymiary, więc nie zajmuje za dużo miejsca na blacie biurka czy innym meblu. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że mieszkający w środku ptak będzie się czuł przytłoczony, gdyż ma sporo wolnej przestrzeni.

 

Wady

Mało solidne karmidełka: Dołączone do zestawu karmidełka mają dużą pojemność, jednak nie są wystarczająco wytrzymałe, dlatego po pewnym czasie bywa, że popękają.

Konieczność wymiany żerdek: Żerdki, które zamontowano w klatce, są plastikowe. Aby zapewnić ptakowi komfort, najlepiej wymienić je na takie z prawdziwego drewna.

 

 

 

 

5. Ferplast Klatka dla ptaków Rekord 4

 

Klatka dla małych ptaków Ferplast Rekord 4 ma biało-niebieski kolor. Jej górna część jest wykonana z metalu, a kuweta z tworzywa sztucznego. Model ten doskonale nadaje się w szczególności dla kanarków. Wymiary produktu to: wysokość – 57,5 cm, szerokość – 32,5 cm oraz długość – 60 cm.

Podstawa klatki jest wyjmowana, dlatego jej czyszczenie nie powinno sprawiać żadnego problemu. Do produktu dołączono kilka akcesoriów, które mogą się przydać. Mowa tu o: lusterku z dzwonkiem, poidełku, dwóch klipsach na karmę, dwóch podajnikach na karmę oraz trzech żerdziach. Mimo że w środku ptak ma stosunkowo dużo miejsca, opisywany model nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na półce czy biurku.

Opinie na temat produktu Ferplast Rekord 4 są pochlebne. Hodowcy chwalą go za odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Klatka ma kwadratowy kształt, dlatego nie ma ryzyka, że mieszkający w środku ptak nie będzie czuł się w niej komfortowo.  

Model Ferplast Rekord 4 ma wymiary: 57,5 cm x 32,5 cm x 60 cm. Klatka jest wykonana z metalu (górna część) i plastiku (podstawa).

 

Zalety 

Jest w pełni wyposażona: Po zakupie klatki możemy od razu wpuścić tam swojego pupila, gdyż klatka jest w pełni wyposażona i przystosowana do potrzeb ptaków. W środku znajdziemy trzy żerdki, dwa podajniki na karmę i klipsy, a także poidełko oraz zabawkowe lusterko z dzwoneczkiem.

Ucho do zawieszenia: W górnej części modelu znajduje się ucho pozwalające na zawieszenie klatki. Element ten ułatwia też przenoszenie klatki z miejsca na miejsce, np. gdy postanowimy wytrzeć półkę, na której stała.

 

Wady

Za mało miejsca: Doświadczeni hodowcy uważają, że w środku może mieszkać tylko jeden ptak. W klatce nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby mogły w niej przebywać dwie papużki czy kanarki.

Niewygodne wysuwanie szuflady: W podstawie jest szuflada, którą można wysunąć, chcąc wymienić wyściółkę. Jednak nie jest to prosta czynność i trzeba uważać, aby nie zniszczyć przy tym kuwety.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

WD-Impex K7

 

Solidna, dobra klatka dla ptaków WD-Impex K7, wykonana z najwyższej jakości materiałów to kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Wymiary zewnętrzne klatki to: szerokość – 59 cm, głębokość – 40 cm i wysokość – 64 cm. Warto podkreślić, że jest to produkt polski.

Klatka dostępna jest w różnej kolorystyce – białej, czarnej, niebieskiej, czy też zielonej i bordowej. Jeśli chodzi o spód mamy tutaj tworzywo sztuczne dostępne w następującej kolorystyce – żółtej, niebieskiej, białej, czarnej, czerwonej, brązowej, zielonej, a także bordowej.

Dzięki temu bez problemu wybierzesz klatkę najlepiej pasującą do swoich wnętrz i jednocześnie podkreślającą piękne upierzenie ptaszka.

Model ten jest składany. Konsumenci wysoko ocenili solidne wykonanie produktu i szeroką dostępność różnej kolorystyki. Poza tym model WD-Impex K7 dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, co doceniło wielu hodowców  ptaków.

 

 

Ferplast Piano

 

Dobra i tania klatka dla ptaków Ferplast Piano 4 Black to model dla papużek falistych, kanarków oraz innych, mniejszych ptaszków. Frontowe drzwiczki posiadają solidne zamknięcie, natomiast górna część jest zapinana na zatrzaski.

Górne krawędzie klatki wykończono plastikiem, a dolna część została wykonana z wytrzymałego i nietoksycznego tworzywa sztucznego. Dzięki temu, że podstawka jest wysuwana, czyszczenie wnętrza tego modelu nie stanowi problemu. Wymiary produktu to: 60 cm × 33 cm × 60 cm.

W zestawie znajduje się poidło na wodę, pojemniki na karmę, szczebelki i huśtawka, czyli wszystkie elementy potrzebne do hodowli ptaszków. Jak podkreślają osoby, które zdecydowały się na ten model, jest on bardzo praktyczny i dość przestronny – bez problemu zmieści się w nim parka ptaszków. Jednocześnie w swoich ocenach wspominają, że produkt ten pięknie się prezentuje.

 

 

Ferplast Rekord

 

Ferplast Rekord 2 White to doskonała klatka dla papużek falistych, kanarków oraz innych mniejszych, ptaków egzotycznych. Model ten posiada frontowe drzwiczki z solidnym zamknięciem, a więc nie musisz obawiać się, że ptaszek wyfrunie na zewnątrz.

Dzięki temu, że produkt ma uchwyt górny, przenoszenie klatki jest bardzo komfortowe. Górna część klatki wykonana jest z metalowych pręcików malowanych na biało (na samym szczycie znajduje się odpinany element ułatwiający dostęp do wnętrza klatki).

Natomiast dolna część została wykonana z wytrzymałego i nietoksycznego tworzywa sztucznego. Model ten ma wysuwaną podstawkę umożliwiającą łatwiejsze czyszczenie klatki. Wymiary produktu to 39 cm × 25 cm × 41 cm.

W zestawie znajdują się przydatne akcesoria, w tym: poidło na wodę, pojemniki na karmę, huśtawka dla ptaszka oraz szczebelki z tworzywa sztucznego. Opinie o klatkach dla ptaków tej marki są bardzo pochlebne. Produkty te cenione są za jakość wykonania oraz dodatkowe, funkcjonalne wyposażenie.

 

 

Skyline Diana

 

Skyline Diana to ostatni produkt, jaki chcemy Państwu zaprezentować. Jest to duża klatka dla papużek falistych wykonana z drewna świerkowego. Wymiary tego modelu to: długość – 99 cm, szerokość – 52 cm i wysokość – 78 cm. Odstęp między prętami wynosi ok. 13 mm. Jest to obszerna klatka, idealna dla hodowców papużek.

Model ten ma praktyczną, wysuwaną szufladę, w której znajduje się okrycie z tworzywa ułatwiające czyszczenie. Klatkę można otworzyć z przodu (ma 4 drzwi) albo z boku (1 drzwi).

W zestawie znajdują się 4 plastikowe paśniki, 4 drewniane drążki do siedzenia, drewniana zabawka oraz drewniana drabinka. W efekcie, w klatce można hodować aż cztery ptaszki. W ofercie firmy znajdziemy też szafkę pod klatkę wykonaną z drewna, która może służyć jako stojak. Kolor prętów to antracyt o metalicznym połysku.

Osoby, które wybrały ten model podkreślają, że jest to dość przestronna klatka, która pięknie się prezentuje. Zajmuje więcej miejsca niż nasze wcześniejsze propozycje, ale jako jedyna pomieści więcej niż 1-2 ptaszki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Magdalena

December 22, 2022 at 5:58 pm

Witam.. Posiadam od maja klatkę Iza 3.. 2 moje papużki faliste uwielbiają ją ale niestety ponieważ lubią także dużo skubać wspinając się po klatce miejscami jednak widać, że farba schodzi 🙁
Martwi mnie to gdyż boję się, że może moim popilom to zaszkodzić.. Jaką farbą czy lakierem pokryte się druty klatki? Czy moje obawy są uzasadnione?
..

Odpowiadać
Zespół ZwD

January 23, 2023 at 8:11 am

Dzien dobry,

Dziekujemy za komentarz. Tak specialistyczne pytanie powinno zostac skierowane do producentow klatki: http://inter-zoo.pl/kontakt/

Pozdrawiamy,
Zespol ZwierzeWDomu.com

Odpowiadać