Ranking 6 najlepszych inkubatorów do jaj w 2024

Ostatnio aktualizowane: 02.12.24

 

Inkubator do jaj – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Inkubator do jaj musi działać efektywnie i być tak zrobiony, aby korzystanie z niego było wygodne. Chcąc znaleźć taki sprzęt trzeba poświęcić sporo czasu na zapoznanie się z ofertą rynkową. Jeśli nie chcesz spędzać długich godzin na szukaniu odpowiedniego urządzenia, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej znajdziesz ranking inkubatorów do jaj, w którym pierwsze miejsce należy do Incubato MP10130000. Ten sprzęt ma przezroczystą pokrywę i jest zrobiony z poliwęglanu. Wylęgarka ma regulowaną temperaturę pracy i wyświetlacz na obudowie. Wśród polecanych inkubatorów do jaj znajduje się też Incubato MP10130001. To model automatyczny, mieszczący do 48 jaj.

 

6 najlepszych inkubatorów do jaj. Opinie w 2024 roku 

 

Zobacz nasz ranking inkubatorów do jaj i sprawdź, które urządzenia zdobywają najlepsze opinie kupujących i są przez nich chętnie polecane. Do zestawienia wybraliśmy sprzęty w różnej cenie i wielkości.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Inkubator do jaj jest zrobiony z wytrzymałego materiału, jakim jest poliwęglan. Pokrywa jest przezroczysta, więc można łatwo kontrolować, co dzieje się w środku urządzenia. Sprzęt jest lekki, bo waży tylko ok. 0,4 kg.

Wady

Panel sterowania nie jest tak czytelny, jak zapewnia producent. Tak twierdzi część użytkowników sprzętu. Według nich czasami trudno określić, jaka temperatura jest ustawiona.

Podsumowanie

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, w środku mieści do 7 jajek. Wymiary produktu to: 17 cm x 16,5 cm x 15 cm. Temperatura wewnątrz wylęgarki podlega regulacji w zakresie od 20 st. C. do 50 st. C.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma specjalny mechanizm, który bezpiecznie obraca jajka co 2 h. Temperaturę wewnątrz inkubatora można łatwo regulować i to w stosunkowo szerokim zakresie od 20 st. C. do 50 st. C. Obudowa z tworzywa jest wytrzymała.

Wady

Na początku obsługa wylęgarki nie jest łatwa. Wynika to z tego, że na panelu sterowania znajduje się stosunkowo dużo przycisków. Oznaczenia przy nich nie są wystarczająco czytelne.

Podsumowanie

Inkubator mieści do 48 zwykłych jaj, 132 jaja przepiórcze i 24 kacze. Klasa wodoszczelności sprzętu to IPX4. Za rozprowadzanie ciepła wewnątrz wylęgarki odpowiada sprawnie działający wentylator. Do kompletu dołączono dozownik do wody.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt automatycznie przewraca jaja, więc nie trzeba robić tego samodzielnie. Oświetlenie LED działa wydajnie. Inkubator zrobiono z wytrzymałego tworzywa ABS, a do produkcji użyto też stali nierdzewnej. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Wady

Część osób zwraca uwagę na to, że utrzymanie wylęgarki w czystości nie jest łatwe. Trzeba poświęcić stosunkowo dużo czasu na jej dokładną pielęgnację.

Podsumowanie

W środku urządzenia mieści się 35 jaj przepiórczych i 12 zwykłych. Do wylęgarki można też wstawić jajka gołębie czy kacze. Inkubator cyfrowy jest w pełni automatyczny, więc korzystanie z niego nie powinno być trudne. W zestawie jest instrukcja w języku polskim i angielskim.

 

Inkubator do wylęgu jaj

 

1. Inkubator do Jaj, Klujnik na 7 Jaj Incubato MP10130000 

 

Inkubator do wylęgu jaj Incubato MP10130000 to urządzenie pozwalające na wylęganie się kur, gęsi, kaczek i innych gatunków drobiu. Sprzęt jest przeznaczony do wylęgarni amatorskich i może służyć do celów edukacyjnych. Inkubator do jaj domowej roboty ma wymiary: 17 cm x 16,5 cm x 15 cm, a jego waga wynosi ok. 0,4 kg. Klasa wodoszczelności to IPX4, a moc jest równa 20 W. W środku mieści się 7 jaj.

Do wykonania tej wylęgarki do jaj wykorzystano poliwęglan. Pokrywa jest przezroczysta, więc można łatwo obserwować i kontrolować proces inkubacji. Konstrukcję urządzenia przemyślano w ten sposób, aby można było łatwo zdemontować określone elementy i dokładnie je umyć. 

Osoby, które kupiły ten mały inkubator do jaj są zadowolone z tego, że można łatwo regulować temperaturę jego pracy i to w szerokim zakresie (od 20 st. C. do 50 st. C.). Ciepłe powietrze i wilgoć są rozprowadzane równomiernie, a wszystko za sprawą efektywnie pracującego wentylatora.

 

 

 

 

Inkubator do jaj automatyczny

 

2. Automatyczny Inkubator do Jaj z Rotacją 48 Jajek Incubato MP10130001 

 

Polecamy Twojej uwadze automatyczny inkubator do jaj Incubato MP10130001. Jego wymiary to: Długość – 50 cm, szerokość – 47 cm i wysokość – 23 cm, a moc wynosi 80 W. Waga urządzenia to 3 kg, a klasa wodoszczelności – IPX4. W środku inkubatora mieści się do 48 jajek kurzych, 24 jajek kaczych i nawet 132 jaj przepiórczych.

Do wykonania sprzętu wykorzystano wytrzymałe tworzywo sztuczne. Urządzenie łatwo się czyści, bo sporo elementów można bez problemu zdemontować. Inkubator do jaj ma wygodny panel sterowania, z poziomu którego można regulować temperaturę pracy w zakresie od 20 st. C. do 50 st. C. Za równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza odpowiada wentylator.

Opinie o inkubatorach do jaj marki Incubato i pozytywne recenzje modelu MP10130001 stanowią zachętę do zakupu tego sprzętu. Jest on solidnie wykonany i ma specjalny mechanizm, który zapewnia bezpieczny obrót jajek co 2 h. Do kompletu dołączono prześwietlarkę do jaj i dozownik wody.

 

 

 

 

Inkubator do jaj kurzych

 

3. Inkubator 12 Jaj, Stała Temperatura Automatyczna

 

Inkubator do jaj kurzych jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa ABS. Do produkcji sprzętu wykorzystano też stal nierdzewną. Pokrywa wylęgarki jest przezroczysta, aby każdy mógł bez trudu zobaczyć, na jakim etapie jest proces inkubacji, bez konieczności otwierania sprzętu i zaglądania do środka. 

W środku inkubatora mieści się 12 jaj zwykłych, 9 kaczych i 35 przepiórczych. Sprzęt jest w pełni automatyczny i ma cyfrowy wyświetlacz. Urządzenie samodzielnie kontroluje temperaturę pracy i pokazuje wszystkie ważne informacje na panelu. Sprzęt jest lekki, więc można wygodnie i bezpiecznie go przenosić. 

Patrząc na recenzje, jakie zdobywa to urządzenie można stwierdzić, że spełnia ono oczekiwania kupujących. Wylęgarka do jaj jest solidna i szybko się nie niszczy. Sprzęt automatycznie dobiera ustawienia, aby zapewnić jak najlepsze warunki inkubacji.

 

 

 

 

Profesjonalny inkubator do jaj

 

4. Inkubator do 80 Jaj Electroarges IO1-P TE

 

Jeśli chcesz kupić profesjonalny inkubator do jaj, sprawdź model Electroarges IO1-P TE. To sprzęt, w którym mieści się sporo jaj. Pojemność w koszykach wynosi 56 jaj, a na siatce 80 jaj. Przy pierwszym rozwiązaniu dostępna jest funkcja półautomatycznego obracania, a w drugiej jajka trzeba przekręcać ręcznie. Średni pobór mocy to ok. 60 W. Urządzenie ma wymiary: 46,5 cm x 46,5 cm x 19,5 cm, a jego waga wynosi 3,1 kg.

Ten dobry inkubator do jaj ma diodę LED i wyświetlacz, które sygnalizują pracę urządzenia. Temperatura wewnątrz komory liczy 37,8 st. C., co gwarantuje dobre warunki inkubacji. Stopień wilgoci w środku komory jest regulowany poprzez kanaliki z wodą, które trzeba uzupełniać zgodnie z zaleceniami producenta.

W zestawie wraz ze sprzętem znajduje się materiał informacyjny o inkubacji. Zdaniem kupujących, szczególnie osób początkujących, stanowi on spore ułatwienie. Użytkownicy doceniają to, że sprzęt zrobiono z tworzywa sztucznego o gładkiej powierzchni. Łatwo utrzymać go w czystości.

 

 

 

 

Inkubator do jaj gęsich

 

5. Inkubator Cyfrowy do Drobiu, Kur, Gęsi 80W, 88 Jaj Incubato IN-88DDI 

 

Przeprowadzony test inkubatorów do jaj Incubato IN-88DDI potwierdził, że ten model działa efektywnie i jest łatwy w obsłudze, dlatego musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Sprzęt ma moc 80 W. Maksymalnie mieści do 88 jaj kurzych, 132 przepiórczych, 29 gęsich i 44 kaczych. Model ma wymiary: Długość – 49 cm, szerokość – 17,5 cm i wysokość – 48,5 cm. Jego waga przekracza niewiele ponad 1 kg.

Inkubator do jaj gęsich ma klasę wodoszczelności IPX4, a klasa izolacji to II. Temperatura podlega regulacji w zakrese od 20 st. C. do 50 st. C. Materiał wykonania sprzętu to łatwe do utrzymania w czystości tworzywo sztuczne. 

Incubato IN-88DDI to urządzenie stworzone z myślą o osobach, które zajmują się hodowlą drobiu amatorsko. Jak zapewniają użytkownicy, choć wyświetlacz jest mały, pozostaje czytelny, więc łatwo ustawić odpowiednie parametry pracy.

 

 

 

 

Inkubator do jaj przepiórczych

 

6. Inkubator z Automatycznym Obracaniem Jaj 

 

Prezentujemy inkubator z automatycznym obracaniem jaj o wymiarach: Długość – 37,5 cm, szerokość – 25,5 cm i głębokość – 17 cm. Moc urządzenia wynosi 40 W. To inkubator do jaj przepiórczych (do 35 sztuk), a także jak kurzych (12), gęsich (4) i kaczych (12).

Sprzęt ma automatyczną kontrolę temperatury pracy, a dodatkowo skutecznie działające zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ten dobry i tani inkubator do jaj automatycznie je obraca. Górna pokrywa jest przezroczysta, więc łatwiej doglądać, co dzieje się w środku.

Kupujący polecają tę wylęgarkę jaj, bo jest ona prosta w obsłudze. Automatycznie kontroluje temperaturę i poziom wilgotności w środku komory. Dobrym rozwiązaniem jest alarm wysokiej i niskiej temperatury. Pomocne dla użytkowników jest to, że sprzęt rejestruje dni inkubacji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki inkubator do jaj kupić?

 

Inkubator do jaj to urządzenie znane przede wszystkim hodowcom drobiu. Sprzęt można wykonać samodzielnie, ale zajmuje to sporo czasu i wymaga odpowiedniego doświadczenia. Z tego też powodu sporo osób szuka gotowych rozwiązań. Odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy inkubator do jaj nie jest jednak łatwa. Jeśli chcesz ją poznać, przeczytaj ten poradnik.

Przeznaczenie

Na samym początku poszukiwań najlepszego urządzenia, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dokładnie mamy zamiar je wykorzystywać. Na rynku dostępne są wylęgarki domowe i profesjonalne. Pierwsze z wymienionych są przeznaczone do małych hodowli, drugie natomiast spełnią oczekiwania wymagającego hodowcy prowadzącego przedsiębiorstwo. Wylęgarki domowe mają stosunkowo małą pojemność, kompaktowe wymiary i niską wagę. Modele profesjonalne wyglądem i wielkością przypominają tradycyjne lodówki.

 

Temperatura pracy

Kupujący ma do wyboru dwa typy inkubatorów do jaj – ze stałą temperaturą i takie, w których parametr ten można regulować. Pierwsze z wymienionych zapewniają temperaturę wewnątrz komory na poziomie ok. 37,7 st. C. Takie warunki są uznawane za najlepsze do wylęgu piskląt. W sklepach są też dostępne urządzenia, które dają użytkownikowi możliwość regulacji temperatury, zazwyczaj w zakresie od 20 st. C. do 50 st. C. Inkubatory z możliwością regulacji tego parametru mają cyfrowe wyświetlacze, na których prezentowana jest aktualna temperatura wewnątrz komory.

 

Wentylator

Istotnym elementem sprzętu jest wentylator, który odpowiada m.in. za równomierne rozprowadzanie ciepła i poprawia efektywność działania wylęgarki. Sporo osób zgadza się z tym, że najlepszy inkubator do jaj powinien koniecznie mieć ten element. Popularnością wśród hodowców cieszą się modele automatycznie sterowane, w których to specjalny komputer dobiera odpowiednie parametry – samodzielnie utrzymuje optymalną temperaturę, poziom wilgotności i reguluje obieg powietrza. 

 

Pojemność

Zastanawiając się nad tym, jaki inkubator do jaj wybrać, należy także określić, ile jaj będziemy chcieli włożyć do środka za jednym razem. Modele domowe są przystosowane zwykle dla kilkunastu jajek kurzych. Oczywiście są też mniejsze i większe sprzęty. Jeśli jesteśmy profesjonalnymi hodowcami, możemy kupić nawet taką wylęgarkę, w której mieści się kilkaset sztuk jajek. 

 

Przezroczysta pokrywa

Prawie wszystkie dostępne na rynku domowe i półprofesjonalne inkubatory do jaj mają przezroczystą pokrywę. Z tak skonstruowanego sprzętu łatwiej się korzysta, bo można bez podnoszenia pokrywy sprawdzać, na jakim etapie jest proces inkubacji. Jeśli więc kupujesz wylęgarkę, zwróć uwagę na ten element.

Mechanizm obracania jaj – czy jest potrzebny?

Funkcją ułatwiającą hodowlę piskląt jest automatyczne obracanie jaj. Mechanizm w tego typu sprzętach jest tak zrobiony, aby możliwa była zmiana położenia jajek bez obaw o ich uszkodzenie. Zazwyczaj mechanizm jest aktywowany co 2 h. Wyróżnić można dwa rodzaje tac obracających jaja: Automatyczne i półautomatyczne. W jednych jaja są obracane przechylnie, w innych przesuwnie. Modele bez tej funkcji również są popularne, choć, nie ma co ukrywać, wymagają większych nakładów pracy. Nie trzeba się jednak obawiać o to, że przekręcając jajka ręcznie, wpłyniemy negatywnie na proces inkubacji (o ile zrobimy to sprawnie).

 

Materiał wykonania i pielęgnacja

Domowe inkubatory do jaj są zazwyczaj robione z tworzywa sztucznego lub ABS. W obu przypadkach możemy być pewni, że sprzęt będzie łatwy do utrzymania w czystości, o ile poszczególne elementy konstrukcyjne można łatwo zdemontować. 

 

Inkubatory do jaj w dobrych cenach

Ile kosztują najtańsze, domowe inkubatory do jaj? Takie produkty można kupić już od 250 zł. Bardziej profesjonalne i większe urządzenia kosztują co najmniej 500 zł. Osoby zajmujące się hodowlą profesjonalnie muszą się jednak liczyć ze znacznie wyższymi kosztami zakupu. Profesjonalne wylęgarki kosztują kilka tysięcy złotych. Cena urządzenia zależy oczywiście od tego, czy kupujemy sprzęt w pełni automatyczny czy nie. Inkubatory jaj automatycznie dobierające wszystkie ustawienia kosztują więcej niż te, w których wszystkie parametry ustawia się manualnie.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa inkubator do jaj?

Inkubator do jaj to urządzenie, w którym zachowane są warunki sprzyjające rozwojowi różnych gatunków piskląt. Sprzęt działa w ten sposób, że utrzymuje odpowiednią temperaturę wewnątrz komory. Czasami jest ona ustawiona na stałe, a w niektórych modelach podlega regulacji, zazwyczaj w zakresie od 20 st. C. do 50 st. C. Często w sprzętach stosowany jest specjalny układ, który odczytuje temperaturę z zewnątrz i na tej podstawie dostosowuje ją wewnątrz urządzenia. Inkubator odpowiada także za zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Niektóre dostępne na rynku modele mają specjalny mechanizm, który automatycznie przewraca jaja na drugą stronę. Zazwyczaj mechanizm jest aktywowany co kilka godzin. 

 

P2: Ile kosztuje inkubator do wylęgu jaj?

Za mały, łatwy do przenoszenia, przeznaczony do amatorskiego zastosowania inkubator do jaj zapłacimy kilkaset złotych. Najtańsze modele można kupić już za około 250 zł. Większe, nieco bardziej zaawansowane technicznie modele kosztują pół tysiąca. Takie sprzęty mają już zwykle mechanizm odpowiadający za automatyczne obracanie jajek. W rezultacie nie trzeba podnosić pokrywy i obracać jajek ręcznie, co zajęłoby zdecydowanie więcej czasu i mogłoby w jakiś sposób wpłynąć na proces inkubacji. Cena sprzętu zależy nie tylko od zastosowanych rozwiązań, ale też pojemności. 

P3: Gdzie kupić inkubator do jaj?

Jeśli chcemy kupić inkubator do jaj, najlepiej szukać go w Internecie. Zakupy online mają wiele zalet i dlatego warto się do nich przekonać. Przede wszystkim szukając sprzętu, można od razu sprawdzić, jakie modele są najczęściej polecane i w ten sposób zawęzić swój krąg poszukiwań. Użytkownicy często też dzielą się swoimi wrażeniami, co do zakupionego urządzenia, więc można sprawdzić, jakie opinie ma interesujący nas inkubator. Warto też wiedzieć, że inkubatory do jaj nie są popularnymi urządzeniami, więc znalezienie ich w sklepach stacjonarnych może okazać się trudne. Jeśli wolimy tę formę zakupów, powinniśmy szukać sklepów z artykułami dla hodowców.

 

P4: Jak zrobić inkubator do jaj z lodówki?

Wielu hodowców, chcąc zaoszczędzić pieniądze, decyduje się na zrobienie inkubatora z lodówki. Wykorzystany do tego sprzęt nie może mieć uszkodzeń mechanicznych na ściankach. Musi zachować swoje właściwości izolacyjne, aby spełniać swoje zadanie. Ze starej lodówki należy usunąć półki. Zalecane jest, aby w drzwiach wykonać mały otwór dla zapewnienia optymalnej cyrkulacji powietrza. Na tylnej stronie drzwi należy zamocować wkłady z okablowaniem i wkręcić żarówkę np. o mocy 100 W. W dolnej części lodówki powinien znaleźć się niewielki pojemnik z wodą do nawilżania powietrza. Robiąc wylęgarkę samodzielnie, należy przede wszystkim wiedzieć, jak dokładnie przebiega proces inkubacji.

 

P5: Jak zrobić inkubator do jaj?

Konstrukcja inkubatora do jaj musi być dobrze przemyślana, bo w innym wypadku zrobione samodzielnie urządzenie nie będzie spełniało swojego zadania. Do wykonania sprzętu najlepiej użyć wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapewni dobrą izolację i będzie łatwe w czyszczeniu. Najlepiej, jeśli pokrywa będzie przezroczysta, bo wtedy łatwo można kontrolować proces inkubacji. Ważnym elementem każdego inkubatora do jaj jest grzałka i wentylator odpowiadający za równomiernie rozprowadzanie ciepła w komorze lęgowej. Chcąc zbudować sprawnie działający sprzęt, trzeba mieć zmysł techniczny i odpowiednie doświadczenie. Należy mieć też świadomość, że samodzielne wykonanie inkubatora zajmuje dużo czasu. Sporo osób wybiera więc opcję zakupu gotowego, odpowiedniego sprawdzonego sprzętu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ