Najlepsze aminokwasy dla gołębi

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Aminokwasy dla gołębi – ranking

 

 

DOLFOS DG Standard

 

Prezentujemy preparat DOLFOS DG Standard, który jest dostępny w 0,4 kg wiaderku ze szczelną pokrywką. Z tego względu nie musimy się obawiać, że produkt zawilgotnieje i straci swoje właściwości. W składzie odżywki znajdziemy: aminokwasy, witaminy, a także mikro- oraz makroelementy.

Regularne podawanie produktu gołębiom powoduje, że są one odporne na groźne choroby. Odżywka stosowana w okresie lęgu wpływa na prawidłowy wzrost młodych osobników. Co więcej, preparat może też przydać się w okresie rekonwalescencji, ponieważ zawarte w nim składniki przyczyniają się do wzmocnienia organizmu i szybszego powrotu gołębi do zdrowia.

Konsumenci uważają, że aminokwasy działają skutecznie i szybko. Produkt jest wydajny, a do tego łatwy w stosowaniu. Wystarczy 1,5 g mieszanki na jednego ptaka dziennie, aby zauważyć efekty w postaci lepszej kondycji zdrowotnej i zwiększonej siły gołębi do lotu.

 

 

 

 

BIOFAKTOR Aminosol

 

BIOFAKTOR Aminosol to odżywka w płynie, która dostarcza ptakom odpowiednią ilość aminokwasów, jak również witamin z grupy B. Produkt należy rozpuścić w wodzie w ilości 100 ml na 100 litrów wody. Zaleca się, aby preparat podawać regularnie przez 5, maksymalnie 10 dni.

Prezentowane aminokwasy dla gołębi w dobrej cenie wpływają na prawidłową pracę układu mięśniowego i nerwowego ptaków, stymulują układy enzymatyczne, a ponadto prowadzą do rozwoju lub odbudowy flory bakteryjnej jelit. Odżywka jest dostępna w butelce o pojemności 100 ml. Aby preparat zachował swoje właściwości, należy przechowywać go w zacienionym miejscu (w temperaturze pokojowej).

Wydawane przez konsumentów opinie o produkcie BIOFAKTOR Aminosol dowodzą, że jest to skuteczna i bezpieczna dla gołębi odżywka. Aminokwasy można podawać ptakom w przypadku zauważenia zahamowania ich wzrostu, czy rozwoju lub spadku kondycji. Preparat może ograniczyć szkodliwe oddziaływanie stresu wywołanego przez szczepienie lub daleki wyjazd na konkurs czy wystawę.

 

 

 

 

DOLFOS DG Loty

 

DOLFOS DG Loty to produkt, który jest przeznaczony do stosowania w okresie lotów i przygotowań do nich. Odżywka jest bogata w witaminy (m.in. A, B, K i E), egzogenne aminokwasy, makro- i mikroelementy. Uzupełnieniem wymienionych składników są naturalne drożdże oraz ziołowy dodatek, który wpływa na poprawę funkcjonowania przewodu pokarmowego gołębi.

Preparat ma formę proszku i jest dostępny w opakowaniu o wadze 1 kg. Zaleca się, aby podawać ok. 1 g odżywki na jednego gołębia dziennie. Aminokwasy najlepiej wsypać do osobnego pojemnika, niemniej jednak w razie konieczności można wymieszać je z ulubionymi ziarnami ptaków.

Zaletą odżywki jest dobrze skomponowany skład. Produkt działa szybko i skutecznie, a do tego nie wywołuje u gołębi skutków ubocznych. Co więcej, opisany wyżej preparat powoduje, że hodowane ptaki są pełne energii i siły do lotu, a dodatkowo bardziej odporne na stres.

 

 

 

Jakie aminokwasy dla gołębi wybrać?

 

To, jaki pokarm otrzymują gołębie hodowlane ma znaczący wpływ na ich zachowanie, zdrowie oraz formę lotową. Wielu hodowców często ma problem z doborem właściwej karmy. W tym poradniku skupiliśmy się na preparatach aminokwasowych, których celem jest usprawnienie procesów metabolicznych, jakie zachodzą w organizmach ptaków. Po zapoznaniu się z zebranymi wskazówkami na pewno uda Ci się znaleźć produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Ułatwieniem jest również umieszczony na końcu ranking trzech skutecznych i bezpiecznych w stosowaniu odżywek z aminokwasami.

Gołębie pospolite, które spotyka się na ulicach miast żywią się tym, co uda im się znaleźć. Niemniej jednak ptaki należące do gatunków lotnych i ozdobnych, które są hodowane w specjalnych gołębnikach, wymagają dobrze zbilansowanej diety bogatej w witaminy oraz minerały. Często uzupełnieniem pasz, ziaren zbóż i nasion motylkowatych są antybiotyki oraz specjalistyczne preparaty bogate w substancje, które trudno jest w odpowiednich ilościach dostarczyć ptakom poprzez tradycyjny pokarm.

Najlepsze aminokwasy dla gołębi w 2024 roku mają w składzie optymalne ilości podstawowych materiałów budulcowych organizmu ptaków. Podawanie właściwego preparatu sprawia, że gołębie są zdrowe i odporne na choroby. Aminokwasy przyspieszają wzrost ptaków, zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów z metabolizmem i pozytywnie wpływają na pracę nerek, wątroby oraz mięśni szkieletowych. Co więcej, regularne podawanie odżywki sprawia, że ptaki są mniej narażone na stres wywołany np. przez wyjazd na konkurs w lotach.

Preparaty z aminokwasami i witaminami najczęściej występują w formie płynu. Wystarczy rozpuścić odpowiednią ilość odżywki w wodzie i podać gołębiom, aby dostarczyć ptakom właściwą ilość wszystkich składników odżywczych. Wielu hodowców uważa, że produkty tego typu są wygodne w dawkowaniu. W sklepach znajdziemy także odżywki w formie proszku, które są dostępne w wygodnych w przechowywaniu i szczelnych wiaderkach. W takim przypadku preparat podaje się w osobnym pojemniku lub dodaje do mieszanki ziaren.

Warto pamiętać, że najlepsze aminokwasy dla gołębi są wydajne i tym samym wystarczają na długi czas. Pojemność opakowań takich preparatów wynosi zwykle od 0,4 kg do 1 kg (lub od 100 ml do 150 ml w przypadku odżywek w płynie). Z uwagi na to, że ptakom należy podawać niewielką ilość aminokwasów, nawet z pozoru małe wiaderko lub buteleczka nie skończą się za szybko.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ