Ostatnio aktualizowane: 04.12.21

 

Maty grzewcze do terrarium – ranking

 

 

EXO TERRA Rainforest

 

Jeśli potrzebujesz maty grzewczej do terrarium z gadami tropikalnymi, Exo Terra Rainforest będzie odpowiednim wyborem. Model przewodzi ciepło dla zwierzaków, które lubią wilgotne tereny.

Mata będzie idealna dla hodowców gadów, płazów i pajęczaków. Dzięki jej użyciu zwierzęta mają nieco lepszą gospodarkę cieplną, która jest ważna dla ich metabolizmu. Odpowiednia temperatura ma również wpływ na trawienie i apetyt milusińskich. Jak wiadomo, zwierzę, które ma sprzyjające warunki w swoim terrarium, jest skłonne do nieco większej aktywności.

Produkt zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Można go ułożyć na spodzie zbiornika lub przy jego ściankach. Konsumenci bardzo cenią sobie również cechy produktu, jakimi są łatwość w montażu i bezawaryjność. To jedna z najczęściej polecanych przez kupujących mata grzewcza dostępna na naszym rynku. Nie trzeba do niej dokupować dodatkowych akcesoriów wspomagających ogrzewanie. Prosty mechanizm bardzo dobrze się sprawdza i jest bardzo łatwy w ewentualnej naprawie.

 

 

 

 

EXO TERRA Desert

 

Exo Terra Desert to mata imitująca rozgrzany piasek. Pozwala na odtworzenie warunków naturalnych panujących na pustyni, co dla niektórych gatunków zwierząt może okazać się zbawienne.

Mata nadaje się idealnie do pustynnych terrariów. Montuje się ją pod zbiornikiem. Urządzenie pomaga w termoregulacji, która jest bardzo ważna dla utrzymania prawidłowego metabolizmu i trawienia zwierzęcia. Bezpieczny i równomierny rozkład ciepła powoduje, że nasz ulubieniec może prawidłowo się rozwijać i wykazywać charakterystyczną dla siebie aktywność. Moc maty to 25 W. Jej wymiary wynoszą 27,9 cm x 43,2 cm.

To jedna z mat, która pozwala na odtworzenie dość ekstremalnych warunków cieplnych. Ten produkt poradzi sobie dobrze z dystrybucją ciepła. Zdaniem kupujących to jeden z modeli, który sprawdzi się w przypadku bardzo wymagających zwierząt, które żyją na suchych i gorących terenach. Dzięki macie mogą one zachować dobry stan zdrowia bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywają.

 

 

 

 

EXO TERRA Rainforest

 

Exo Terra Rainforest to mata grzewcza w dobrej cenie przeznaczona do małych terrariów. Jej wymiary to 26,5 cm x 28 cm. Na tej macie grzewczej zwierzęta mogą swobodnie się wylegiwać, niczym na rozgrzanych kamieniach w kraju swojego pochodzenia.

Produkt nie nagrzewa się zbyt mocno, ponieważ ma imitować warunki lasu tropikalnego. W tamtejszych warunkach ziemia często osłaniana jest przed promieniami słonecznymi przez gęste liście. Podłoże nie jest więc tak mocno nagrzane, jak np. w warunkach pustynnych. Gady, pajęczaki i płazy mogą więc bez obaw wylegiwać się na umiarkowanie ciepłym podłożu.

Moc maty grzewczej to jedynie 8 W. Konsumenci, którzy zakupili produkt wiedzą, jak bardzo zwierzętom potrzebne jest podłoże o takim poziomie nagrzania. Produkt sprawdzi się idealnie w terrariach tropikalnych. Można go montować na ścianie lub dnie zbiornika. Model jest w pełni bezpieczny dla zwierzaków. Mata jest tak zbudowana, aby żadne zwierzątko nie dostało się do przewodów elektrycznych.

 

 

 

 

 

Jaką matę grzewczą do terrarium kupić?

 

Mata grzewcza pozwala na wygenerowanie odpowiedniej temperatury zarówno pod podłogami, jak i w terrariach. Jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób, które chcą utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiednią matę grzewczą do terrarium.

Najlepsze maty grzewcze do terrarium są cienkie. Jest to ważna cecha w momencie, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu przestrzeni w terrarium. Poza tym dobrze, aby kable grzewcze były mocno zamocowane do maty w taki sposób, by równomiernie rozprowadzały ciepło. Muszą one być na tyle solidne i mocne, aby się nie przepalały i nie trzeba było ich wymieniać. Poza tym mata grzewcza powinna być łatwa w montażu. W końcu trzeba mieć na uwadze, że będziemy musieli ją samodzielnie zamontować lub po jakimś czasie wymienić. Bardzo ważne jest również, jak bardzo mata grzewcza odpowiada środowisku naturalnemu zwierzęcia. Powinna nagrzewać się ona do momentu, w którym zwierzak poczuje się komfortowo. Wówczas nasz ulubieniec będzie bardzo aktywny oraz poprawi się jego metabolizm.

Ważne są mocowania produktu do terrarium – powinny one być bardzo mocne, aby produkt nie przesuwał się. Najlepsza mata grzewcza w 2021 roku do terrarium ma również regulację, dzięki której można ustawić odpowiednią temperaturę dla danego zwierzęcia. To ważne, bo właściwa temperatura jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania niektórych gatunków. Warto również zdecydować się na taką matę, która ma określony pobór energii. Wówczas nie narazimy się na przykre niespodzianki w związku z naszym rachunkiem za prąd. To istotne również w przypadku, gdy mamy na uwadze materiał wykonania maty i to, ile prądu pobiera. Produkty o dużym poborze mocy powinny być wykonane z mocniejszych materiałów, ze względu na większe prawdopodobieństwo ich nagrzania. Ważna jest również wielkość maty – nie powinna ona być równa wielkości powierzchni, na której zamierzamy ją położyć, ale powinna być nieco mniejsza.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ