Ranking 3 najlepszych enzymatycznych past do zębów dla psów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Enzymatyczne pasty do zębów dla psów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Enzymatyczna pasta to preparat, dzięki któremu Twój pupil będzie miał zdrowe zęby i dziąsła. Sprawdziliśmy, który produkt jest według konsumentów najbardziej skuteczny, ich zdaniem to Kherion Orozyme. Pasta ma gęstą konsystencję, w efekcie czego aplikacja jest łatwa, a zwierzę nie będzie mogło jej wypluć. Odmierzanie odpowiedniej ilości preparatu nie jest kłopotliwe, gdyż w komplecie jest przeznaczona do tego nasadka. Ponadto można go zmieszać z karmą pupila, nie wymaga intensywnego szczotkowania. Bardzo dobrze oceniana jest też pasta Over Zoo, która ma smak pieczonego kurczaka i może stać się ulubioną przekąską czworonoga. W jej składzie są enzymy, które rozpuszczają związki przyczyniające się do powstawania kamienia nazębnego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gęsta konsystencja ułatwia nakładanie produktu, a także utrudnia jego wyplucie zdenerwowanemu psu czy kotu. Ponadto żel przylega do zęba, więc nie ma konieczności ich szorowania. Pasta jest też ceniona za swoją skuteczność.

Wady

Intensywny zapach jest sporym minusem, trudno zachęcić zwierzaka do aplikacji pasty na uzębienie.

Podsumowanie

Preparat zapewnia skuteczną ochronę jamy ustnej pupila. Jest dostępny w tubce o pojemności 70 g. Zawarte w składzie pasty składniki usuwają osad i powstający kamień. Produkt można stosować codziennie, podając doustnie lub w karmie.

Drugi wybór

Zalety

Produkt w składzie ma specjalne enzymy, które rozkładają wszystkie resztki jedzenia pozostające na zębach. Takie działanie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Co więcej, produkt ma dodatki smakowe zachęcające zwierzaka do pielęgnacji jamy ustnej.

Wady

Część osób zwróciła uwagę na nakrętkę, którą się trudno odkręca. Jest to problemem, gdy mamy mokre lub spocone dłonie.

Podsumowanie

Ta enzymatyczna pasta do zębów dla psów ma bardzo dobry skład. Produkt można aplikować na szczotkę lub bezpośrednio na zęby. Preparat nie wymaga spłukiwania, co ułatwia higienę. Jest on sprzedawany w wygodnej tubce o pojemności 70 g.

Rozważ też

Zalety

Preparat zawiera środek abrazyjny, związki cyny, a także kompleks enzymów. Składniki te są odpowiedzialne za rozpuszczanie osadu na zębach. Dodatkowo regularne stosowanie pasty neutralizuje nieprzyjemne zapachy z pyska. Można ją nakładać bezpośrednio na zęby.

Wady

Do zestawu dołączony jest aplikator na palec, który ma ułatwić aplikację. Jednak trzeba dużo ćwiczyć, bo nakładanie nim pasty bez wprawy jest trudne.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony dla kotów, psów oraz innych zwierząt przydomowych. Pasta jest sprzedawana w opakowaniu o pojemności 100 ml). Zaleca się, aby preparat był stosowany codziennie, wówczas działanie antybakteryjne jest bardziej skuteczne.

 

 

3 najlepszych enzymatycznych past do zębów dla psów. Opinie w 2024 roku

 

1. Kheiron Orozyme Żel do Higieny Jamy Ustnej Dla Psów i Kotów

 

Kherion Orozyme to pasta do zębów dla psów, której dobry skład oraz łatwa aplikacja gwarantują skuteczną ochronę jamy ustnej naszych czworonogów.

Jest to produkt w postaci gęstego żelu – konsystencja ma ułatwić nakładanie produktu i utrudnić wyplucie przez zdenerwowanego psa lub kota. Żel przylega do powierzchni zęba, dzięki czemu nie musimy szorować uzębienia. Pastę można stosować codziennie doustnie lub dodawać odrobinę do karmy. Zawarte w składzie produktu substancje skutecznie usuwają osad oraz powstający kamień. Zwalczanie bakterii gromadzących się na zębach oraz dziąsłach gwarantuje odpowiednią higienę jamy ustnej naszego zwierzaka. Produkt dostępny jest w wygodnej, 70 g tubce. Dołączona do niego nasadka ułatwia precyzyjne wyciskanie pasty.

Ten produkt przeznaczony jest nie tylko dla psów, ale także kotów oraz innych zwierząt domowych i podwórkowych. Jego łatwa aplikacja oraz skuteczne działanie zostały docenione przez posiadaczy czworonogów.

asta Kherion Orozyme jest dostępna w 70 g tubce. W jej składzie jest: Kolagen, naturalne substancje smakowe oraz aromatyczne i ich ekstrakty, a także słód.

 

Zalety

Gęsta konsystencja: Preparat ma gęstą konsystencję i jak pokazał test enzymatycznych past do zębów dla psów, jego aplikacja nie jest bardzo kłopotliwa.

Dwa sposoby stosowania: Pastę można nanosić bezpośrednio na zęby pupila lub wymieszać ją z karmą.

Nie wymaga szorowania zębów: Preparat ma postać żelu, który dobrze przylega do zębów psa. Nie trzeba ich szorować, aby usunąć zanieczyszczenia i kamień.

Specjalna nasadka: W zestawie znajduje się specjalna nasadka umożliwiająca precyzyjne odmierzanie pasty (1 cm preparatu dla małych psów, 2 cm dla psów do 20 kg i 5 cm dla psów ważących ponad 20 kg).

Zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej: Odpowiednio skomponowany skład sprawia, że pasta skutecznie zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej.

 

Wady

Intensywny zapach: Preparat ma intensywny, dobrze wyczuwalny przez zwierzęta zapach, przez co dbanie o higienę ich jamy ustnej może początkowo być kłopotliwe.

 

 

 

 

2. Over Zoo Enzymatyczna Pasta do Zębów dla Psów

 

Over Zoo to enzymatyczna pasta do zębów dla psów w dobrej cenie. Ma ona bardzo dobry skład, co gwarantuje skuteczność działania.

Pasta Over Zoo ma w składzie specjalne enzymy, których zadaniem jest rozkładanie wszelkich resztek jedzenia pozostałych na zębach w postaci osadu i nalotu. Takie działanie ma zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego, który później jest trudny do usunięcia i odpowiada za przykry zapach z ust zwierzaka. Produkt ma dodatki smakowe, które sprawią, że kot czy pies potraktuje pastę, jak smakołyk. Ponadto nie wymaga on spłukiwania, co ułatwia czyszczenie zębów zwierząt. Over Zoo to enzymatyczny preparat dostępny w wygodnej tubce. Można go aplikować na szczoteczkę lub bezpośrednio na zęby. Pasta dostępna jest w tubce o pojemności 70 g, dzięki czemu jest bardzo wydajna.

Produkt polecany jest właścicielom psów, kotów oraz innych zwierząt domowych. Według opinii posiadaczy czworonogów codzienne stosowanie preparatu gwarantuje odpowiednią higienę zębów ich pupili.

Preparat Over Zoo ma w składzie enzymy rozkładające substancje organiczne i dodatki smakowe. To dobra enzymatyczna pasta do zębów do 30 zł, która jest dostępna w 70 g opakowaniu.

 

Zalety

Nie wymaga spłukiwania: Stosowanie preparatu jest proste. Wystarczy rozprowadzić go na zębach pupila, nie wymaga spłukiwania.

Smak pieczonego kurczaka: Za sprawą specjalnych dodatków w składzie pasta smakuje, jak pieczony kurczak i powinna przypaść do gustu czworonogom. Nierzadko zwierzęta traktują preparat jako smaczną przekąskę.

Rozkłada resztki jedzenia: Pasta skutecznie rozkłada resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia, w ten sposób zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Nie wymaga używania szczoteczki: Jeśli chcemy, możemy nanosić preparat za pomocą szczoteczki, ale nie jest to konieczne. Możemy też rozprowadzić go na zębach psa palcem, nie wymaga szczotkowania.

 

Wady

Niepraktyczna nakrętka: Kupującym nie spodobała się nakrętka. Jest ona mała i trudno się ją odkręca, zwłaszcza gdy dłonie są mokre lub spocone.

 

 

 

 

3. Zymodent Scanvet Pasta do Zębów dla Psów

 

Zymodent Scanvet to enzymatyczna pasta do zębów przeznaczona dla psów, kotów oraz innych zwierząt domowych czy podwórkowych. Preparat zalecany jest do codziennego stosowania, jego działanie antybakteryjne umożliwia skuteczną walkę z kamieniem nazębnym.

Pasta ma kompleks enzymów, środek abrazyjny oraz związki cyny, które odpowiadają za rozpuszczanie się osadu znajdującego się na zębach. Wywołane reakcje enzymatyczne przypominają działanie śliny, co daje silny efekt bakteriobójczy. Ponadto zawartość jonów cynku w składzie odpowiada za neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu. Zymodent Scanvet to pasta do zębów dla zwierząt o pojemności 100 ml. Do opakowania dołączony jest specjalny dozownik ułatwiający nakładanie produktu, a szczoteczka jest odpowiednia zarówno dla psów, jak i kotów. Pastę można również nakładać bezpośrednio na uzębienie bez konieczności szorowania.

Ten wyjątkowy produkt polecany jest właścicielom czworonogów, którym zależy na odpowiedniej higienie jamy ustnej swoich zwierząt. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne, a konsumenci potwierdzają, że jego regularne stosowanie gwarantuje zauważalne efekty.

Pasta Zymodent Scanvet jest dostępna w 100 ml opakowaniu. W jej składzie znajdziemy środek abrazyjny, jony cynku i specjalistyczny kompleks enzymatyczny.

 

Zalety

Neutralizuje nieprzyjemny zapach z pyska: Za sprawą znajdujących się w składzie substancji preparat zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Jego regularne stosowanie neutralizuje również nieprzyjemny zapach z pyska czworonoga.

Wydajność: Pasta jest dostępna w dużym opakowaniu i tym samym wydajna, nawet jeżeli będziemy aplikować ją codziennie. W przypadku psów ważących do 10 kg zalecana jest 1 porcja preparatu, psów do 20 kg 2 porcje, a psów powyżej 20 kg 3 porcje.

Łagodzi stany zapalne: Preparat może być stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i podobnych dolegliwości w obrębie jamy ustnej czworonoga. Jeśli będzie stosowany regularnie, pies nie powinien mieć problemów z uzębieniem.

 

Wady

Niewygodny aplikator: Do zestawu dołączono aplikator, jednak jego używanie wielu osobom sprawia problem (zwłaszcza gdy psy są mało cierpliwe).

 

 

 

 

Jaką enzymatyczną pastę do zębów dla psów wybrać?

 

Każdy miłośnik psów wie, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej czworonogów, w której gromadzi się wiele bakterii. One z kolei prowadzą do powstania trudnego do usunięcia kamienia. Leczenie go jest bardzo drogie i bolesne dla psów, jak i problematyczne dla ich właścicieli. Dlatego w naszym poradniku omawiamy enzymatyczne pasty do zębów dla zwierząt.

Żaden pies nie lubi mieć czyszczonych zębów, dlatego wybierając pastę zwróć uwagę na jej zapach. Powinien on zaciekawić nasze zwierzę. W sklepach znajdziesz produkty o neutralnym, mięsnym lub rybim zapachu. Jeżeli Twój pies toleruje szorowanie zębów, wybierz pastę neutralną, natomiast w przypadku problemów lepiej jest się zdecydować na produkty zapachowe, które zwierzę potraktuje jako smakołyki.

Zdecyduj się na pastę o gęstej, żelowej konsystencji. Taki produkt zdecydowanie łatwiej się rozprowadza w porównaniu do past wodnistych czy tych w sprayu. Zapewni Ci to szybsze czyszczenie zębów czworonoga. Najlepsze enzymatyczne pasty do zębów dla psów nie wymagają spłukiwania, dzięki czemu pielęgnacja naszego pupila będzie dużo prostsza.

Jeżeli Twój pies lub kot ma problemy z dziąsłami, wybierz pastę do zębów, którą można rozprowadzać po całej jamie ustnej. W ten sposób produkt pozbędzie się kamienia z zębów oraz usunie bakterie. Ponadto działanie tego typu pasty jest kojące, więc z pewnością uśmierzy ból zapalenia dziąseł.

Pasta do zębów dla psów dostępna jest w wielu pojemnościach. Te w tubce mają najczęściej 75 g i są odpowiednie dla mniejszych zwierząt. Jeżeli Twój pupil jest duży, zdecyduj się na zakup większej pasty, która wystarczy na dłużej.

Najlepsza enzymatyczna pasta do zębów dla psów w 2024 roku dostępna jest w specjalnych zestawach, w których oprócz środka czyszczącego znajdziesz również szczoteczkę lub czyścik. Jest to świetne rozwiązanie, które z pewnością pomoże w utrzymaniu odpowiedniej higieny uzębienia Twojego czworonoga.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ