Klatki dla myszy ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Na rynku znajdziemy bardzo wiele propozycji klatek dla myszy. Przeanalizowaliśmy je wszystkie i najciekawsze umieściliśmy w naszym artykule. Internauci zgodnie uznali, że na szczególną uwagę zasługuje klatka dla myszy Trixie 62x46x36 cm. Jest to model, w którym możemy umieścić nie tylko myszy, lecz także chomiki. Produkt został dobrze wyposażony – znajdziemy w nim podesty, tunele oraz kołowrotek. Zapewni to naszym zwierzakom ruch oraz dobrą zabawę. Oprócz tego w środku umieszczono także dwie miseczki na pokarm. Klatka jest obszerna i nie musimy się martwić, że nasze myszki będą w niej miały zbyt mało miejsca dla siebie. Na drugim miejscu zestawienia użytkownicy różnych portali umieścili Saint Bernard Vision – klatkę o ciekawym wyglądzie. Może ona więc pełnić również funkcję dekoracyjną w danym pomieszczeniu. Wnętrze pojemnika możemy bez problemu posprzątać odczepiając jego górną część.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klatka jest dobrze wyposażona. Znajdziemy w niej kilka podestów, miseczki oraz kółko do biegania. Jest to duży model, który pomieści kilka zwierzaków. Ma on głęboką podstawę, co oznacza, że możemy zapełnić ją dużą ilością ściółki.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że pręty klatki po jakimś czasie mogą pokryć się nieestetyczną rdzą. Kuweta nie jest zbyt odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc po pewnym czasie może pokryć się rysami.

Podsumowanie

Prezentowana klatka ma wymiary 62 cm x 46 cm x 36 cm. Została ona przystosowana do potrzeb myszy lub chomików. Model jest dobrze wyposażony. Jego jedyną wadą jest mała odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Drugi wybór

Zalety

Jest to model, który z pewnością przyciąga wzrok. Wyróżnia go ciekawe zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów. Klatka przystosowana jest do myszy, myszoskoczka lub chomika. Każdemu zwierzakowi zapewni swobodę ruchów i komfort.

Wady

Mimo, że spód klatki jest stosunkowo wysoki to wielu konsumentów zauważyło, że ściółka bardzo często wypada poza klatkę. Musimy być zatem przygotowani na częste sprzątanie.

Podsumowanie

Saint Bernard Vision to klatka dla myszy, która może służyć również jako ciekawy element dekoracyjny naszego pomieszczenia. Została wyposażona w interesujące elementy, które umilą czas naszemu pupilowi. Jedynym mankamentem jest wypadająca na boki ściółka.

Rozważ też

Zalety

Model ten to profesjonalna klatka dla wszystkich mniejszych gryzoni. Największą zaletą produktu są rozsuwane drzwi, które nie ranią naszych pupili i które możemy dopasować do ich rozmiaru.

Wady

Mimo pozornej, dużej wielkości produktu w praktyce klatka nie jest taka duża. Nie polecamy jej, tak jak sugeruje nam producent - dla królików, szczególnie więcej niż 1. Większe zwierzęta mogą się w niej poczuć przytłoczone.

Podsumowanie

Wymiary tego produktu wynoszą 119 cm x 58 cm x 61 cm. Przystosowany jest on do potrzeb wielu mniejszych gryzoni. Łatwo dba się o higienę prezentowanego modelu, jest on także dobrze wyposażony. Wadą może okazać się stosunkowo wysoka cena.

 

 

Najlepsze klatki dla myszy w 2024 roku

 

Poniżej umieściliśmy ranking klatek dla myszy. Przygotowaliśmy opis 5 produktów, które mogą Cię zaciekawić. Oto one:

 

Nasze zalecenia

 

Trixie 62x46x36 cm

 

Klatka Trixie 62x46x36 cm, tak jak sugeruje nam nazwa, ma wymiary 62 cm x 46 cm x 36 cm. Służy ona nie tylko do hodowli myszy. Możemy spokojnie umieścić w niej także chomiki. Klatka sprzedawana jest w zestawie z całym wyposażeniem. W środku znajdziemy 3 drewniane platformy – do każdej z nich dołączone zostały czerwone tunele. Nasi pupile mogą, więc się dobrze bawić przemieszczając między platformami.

Na dwóch platformach znajdują się miseczki na pokarm. Na górze umieszczone zostało kółko do biegania, które pozwoli myszom lub chomikom na zachowanie formy i zapewni dobrą zabawę. Prezentowana klatka jest stosunkowo głęboka. Możemy więc włożyć do niej sporo trocin. Zapewni to naszym zwierzakom komfortowy odpoczynek. Będą one czuły się w niej bezpieczne.

Trixie 62x46x36 cm to klatka dla myszy, która zebrała wiele pozytywnych komentarzy. Użytkownikom szczególnie podoba się wyposażenie produktu, a także jego przemyślana konstrukcja i wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

Saint Bernard Vision

 

Klatka Saint Bernard Vision przystosowana jest do potrzeb myszy, chomików i myszoskoczków. Ma ona typowy, prostokątny kształt. Produkt wyróżnia ciekawe zestawienie kolorów – niebieskiego, różowego i granatowego. W efekcie może być on atrakcyjną dekoracją wnętrza. Poszczególne części klatki wykonane zostały z plastiku oraz metalu. Plastikowa, dolna część jest łatwa w pielęgnacji i dość pojemna.

W środku znajdziemy kółko do biegania, na którym nasz pupil może codziennie ćwiczyć swoją kondycję. Oprócz tego jest tam również miseczka na pokarm oraz poidełko. Na szczycie klatki został umieszczony uchwyt, który pozwoli nam na łatwe przemieszczenie jej w różne miejsca. Dużą zaletą prezentowanego produktu jest odczepiana, górna część. Pozwala nam ona na łatwe czyszczenie wnętrza. Utrzymanie higieny nie będzie więc dla nas problemem.

Opinie o klatkach dla myszy tej marki są bardzo pochlebne. Użytkownicy uważają, że największą zaletą Saint Bernard Vision jest łatwe utrzymanie porządku w środku, a także nietypowy wygląd produktu.

 

 

 

 

Ferplast Casita 120

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić klatkę dla myszy Ferplast Casita 120, która zdobyła wiele pochlebnych komentarzy. Wymiary tego modelu wynoszą 119 cm x 58 cm x 61 cm. Jest to idealna opcja dla myszy, chomików oraz świnek morskich. Produkt wyróżnia wypukły, dwuczęściowy dach. Pozwala on zwierzęciu poczuć się bardziej swobodnie. Możemy również otworzyć jedną z części dachu, jednocześnie należy podkreślić, że specjalne klipsy, którymi ten element przymocowany jest do klatki uniemożliwiają zwierzętom samodzielne otworzenie.

Drzwi zostały skonstruowane w dość nietypowy sposób. W odróżnieniu od innych klatek są one rozsuwane. Możemy więc otwierać je na różne szerokości, w zależności od tego, jaki gryzoń przebywa we wnętrzu klatki. W środku produktu znajdziemy wyposażenie, w tym: pojnik, miseczkę, paśnik oraz dodatkowe zadaszenie.

Ferplast Casita 120 jest jedną z najczęściej wybieranych klatek dla myszy. Dzieje się tak ze względu na dobrze zaprojektowaną konstrukcję produktu. Konsumenci cenią sobie profesjonalne wykonanie modelu.

 

 

 

 

Inter-zoo Mouse G026

 

Inter-zoo Mouse G026 to klatka wykonana z plastiku oraz ze stali. Jej kratki pomalowane są na czarno, a podstawa jest czerwona, co w połączeniu daje ciekawy efekt. Do wyboru mamy również spód zielony, biały, żółty i niebieski. Plastik, który został użyty do produkcji kuwety jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia zwierzaków. Wymiary tego modelu wynoszą: 37 cm x 25 cm x 21 cm, a odstępy pomiędzy kratami są równe 6 mm. Mamy więc pewność, że myszy się pomiędzy nimi nie przecisną.

W wyposażeniu produktu znajdziemy: drabinkę oraz drabinkę z podestem. Zwierzątka mogą się wspinać, a tym samym zmieniać swoje otoczenie. Ta dobra i tania klatka dla myszy odpinana jest od góry. Poza tym jest ona łatwa do przenoszenia dzięki obecności dwóch stabilnych uchwytów. Dbanie o higienę również nie będzie stanowiło problemu – cały spód klatki możemy łatwo odczepić, wyrzucić zawartość kuwety, wyczyścić i napełnić nową ściółką.

Model ten to według użytkowników solidnie wykonana klatka dla myszy. Do jej kupna zachęca nas wysoka jakość wykonania oraz prosta obsługa.

 

 

 

 

Ferplast Mini Duna Multy

Wymiary klatki Ferplast Mini Duna Multy wynoszą 55 cm x 39 cm x 27 cm. Produkt w większości wykonano z tworzywa sztucznego. Dostępny jest on w wielu wersjach kolorystycznych np. zielonej, niebieskiej, czerwonej itd. Największą zaletą opisywanej klatki jest łatwa pielęgnacja. Jej góra przyczepiona jest do podstawy za pomocą klipsów bocznych, więc odczepianie ich jest szybkie i nie stanowi problemu. W efekcie możemy łatwo wymienić ściółkę zwierzakom.

Ścianki prezentowanej klatki są jednolite, w związku z tym przebywające w środku zwierzęta nie są narażone na przeciągi. Dobrą cyrkulację powietrza zapewniają drzwiczki znajdujące się na górze modelu. Odstępy między prętami wynoszą 7 mm. Nie pozwala to myszom na samodzielne opuszczenie klatki.

Model ten ma miejsce na poidełko, miseczkę lub kołowrotek. Konsumenci często decydują się na klatkę Ferplast Mini Duna Multy ze względu na to, że zapewnia bezpieczeństwo zwierzakom oraz jest dobrze wykonana.

 

 

 

 

Jaką klatkę dla myszy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Myszki to jedne z najchętniej wybieranych na pierwsze zwierzątko pupili. Uczą odpowiedzialności, regularności oraz szacunku i miłości. Opieka nad tak małym gryzoniem może wydawać się mało obciążająca czasowo i finansowo. Ale dobór klatki lub innego lokum dla gryzonia oraz odpowiednich akcesoriów, często sprawia niemały kłopot ich właścicielom. Nawet najmniejsze zwierzęta potrzebują pewnych sprzętów, które znacznie ułatwią opiekę nad nimi oraz zapewnią im prawidłowy rozwój. Właścicielom gryzoni postaramy się podpowiedzieć, jaką klatkę dla myszy wybrać, aby zapewnić im maksymalny komfort.

 

Wykonanie – materiał wytrzymały i bezpieczny

Co do tego, jaka klatka dla myszy jest najlepsza, zdania są podzielone. Specjaliści jednoznacznie twierdzą, że metalowa jest najbezpieczniejsza dla zwierzaka, ponieważ nie istnieje ryzyko zbyt szybkiego uwolnienia się z niej. Mysz, choćby najmniejsza, nie przedostanie się przez gęste pręty oraz w żaden sposób ich nie uszkodzi. Plastikowa kuweta lub wieczko klatki, nie wpłyną negatywnie na jej użytkowanie, gdyż ten wykorzystywany przy ich produkcji materiał jest zupełnie nietoksyczny. Jednakże klatka wykonana w całości z tego materiału, nie zapewnia tak dobrej wentylacji, jak ta wykonana prętów. Ponadto znacznie trudniej ją wyczyścić szmatką – dotarcie do zakamarków, może być w tym przypadku utrudnione, co z kolei wpływa niekorzystnie na higienę. Wówczas warto zaopatrzyć się w przyrządy umożliwiające dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Istnieją również zwolennicy szklanych akwariów dla gryzoni. Myszy skaczą dość wysoko, więc decydując się na tego typu lokum musimy wziąć pod uwagę, że zwierzak stosunkowo łatwo się z niego wydostanie. Oprócz tego dość trudno zamontować w nim dodatkowe akcesoria, które znacznie umilą czas gryzoniowi. Co istotne, szklane akwarium jest dość ciężkie, co z kolei może powodować znaczne trudności w jego częstym i dokładnym czyszczeniu.

 

Wielkość

W zależności od tego, ile gryzoni planujemy przyjąć pod swój dach, klatka może być dość duża (np. 62 cm x 46 cm x 36 cm) lub w przypadku parki, bądź też jednej sztuki nieco mniejsza, aby łatwiej nam było ją utrzymać w czystości (przykładowe wymiary takiej klatki to 37 cm x 25 cm x 21 cm).

 

Łatwość czyszczenia

Jeśli chodzi o aspekt utrzymania czystości, najlepsza klatka dla myszy to taka, która jest lekka i stosunkowo łatwo ją wyczyścić akcesoriami dostępnymi w każdym domu. Nie ma tu większego znaczenia kolor całości, zabrudzenia pozostałe po gryzoniach nie wpłyną w żaden sposób na jej kolor. Klatkę zwykle czyści się z dość dużą częstotliwością, nie powinien więc to być dla nas zbyt męczący i długi proces. Bierzmy ten aspekt pod uwagę, wybierając lokum dla naszego pupila.

 

Dodatkowe akcesoria

Część klatek dostępnych na rynku, posiada dodatkowe akcesoria. Jeśli jednak decydujemy się na ich osobny zakup pamiętajmy, aby były one wykonane z materiałów bezpiecznych dla myszek. Zwierzęta tego typu mają tendencję do podgryzania wszystkich dostępnych przedmiotów więc najkorzystniej byłoby, aby rzeczy znajdujące się w zasięgu łapek myszek nie stanowiły zagrożenia dla ich zdrowia. Przydatnymi akcesoriami w klatce są z pewnością kółko do biegania oraz poidełko. Można rozważyć również zakup miseczek na jedzenie lub specjalnego dozownika do pokarmu sypkiego. Częstym, dodatkowym wyposażeniem klatek bywają również drabinki, tunele i hamaki, które zapewniają naszym pupilom zabawę na długie godziny.

 

Design – nowoczesny czy klasyczny?

Jeśli już zdecydujemy się na zwierzątko w domu musimy wybrać dla niego idealne miejsce, które będzie dla niego najbezpieczniejsze. Jeśli zależy nam na ogólnej spójności wystroju wnętrza klatka może stanowić jeden z elementów dekoracyjnych. Mamy ogromny wybór kolorów i modeli, które wyglądają ładnie, a zarazem są funkcjonalne. Te wyglądające nieco bardziej nowocześnie, również przypadną myszkom do gustu, o ile będziemy o nie należycie dbać. Warto zastanowić się wcześniej, czego oczekujemy od wyglądu idealnej naszym zdaniem klatki i zajmijmy się jej poszukiwaniem. Jeśli nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych nic, co przypadnie nam do gustu, mamy do wyboru mnóstwo sklepów internetowych z bardzo rozbudowanym asortymentem, który zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta.

Czy atesty są ważne?

Wybierając lokum dla gryzonia nie sposób pominąć aspekt bezpieczeństwa. W tym przypadku jest on szczególnie istotny, ponieważ nie jesteśmy w stanie 24 godziny na dobę czuwać nad zwierzątkiem. Warto zapytać sprzedawcę w sklepie zoologicznym lub zostawić wiadomość sprzedającemu przez Internet, czy klatka i każdy element jej wyposażenia, posiada atesty bezpieczeństwa. W końcu zależy nam na dobrostanie i bezpieczeństwie gryzonia. Musimy mieć świadomość, że każda rzecz w zasięgu myszki może zostać przez nią nadgryziona. Dbajmy więc, aby klatka stała w miejscu oddalonym od toksycznych lub ciężkostrawnych materiałów, mogących uszkodzić delikatny układ trawienny. Zatroszczmy się również o maksymalnie bezpieczne wyposażenie.

 

Łatwe przenoszenie

Klatka dla gryzoni musi być lekka, ponieważ dość często musimy ją czyścić. Ponadto od czasu do czasu, zwierzątka będzie trzeba razem z nią przenieść, więc cały sprzęt nie może być zbyt ciężki. Dobrze, jeśli klatka posiada w swojej górnej części lub po bokach specjalne uchwyty.

 

Klatki dla myszy w dobrych cenach

To, co dobre jakościowo, wcale nie musi być najdroższe. Najlepsze klatki dla myszy posiadające wszystkie niezbędne atesty nie kosztują więcej niż 100 – 150 złotych (zależy to oczywiście od ich wielkości oraz wyposażenia). Te nieco większe wahają się cenowo w granicach 200 – 300 złotych. W takie warto zainwestować wówczas, gdy planujemy posiadanie kilku zwierzątek. Warto przeglądać wyszukiwarki cenowe – w nich znajdziemy informacje o aktualnych promocjach i niewykluczone, że idealne lokum dla myszek znajdziemy w wyjątkowo korzystnej cenie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ