Ostatnio aktualizowane: 05.12.20

 

Jeżeli chcesz, aby pies na szyi nosił stylową obrożę, możesz ją samodzielnie stworzyć w bardzo oryginalny sposób, lub do zakupionej w sklepie dodać kilka detali, które nadadzą jej niespotykanego designu. W artykule zamieszczonym poniżej zaprezentowaliśmy kilka sposobów na zrobienie oryginalnej obroży oraz pomysłów na jej przyozdobienie. 

 

W jaki sposób ozdobić zwykłą obrożę zakupioną w sklepie?

Jeżeli zakupiliśmy naszemu psu obrożę w sklepie i po pewnym czasie stwierdziliśmy, że jest ona nudna, to możemy bez problemu trochę ją zmodyfikować, aby stanowiła element ozdobny na szyi zwierzaka. Jeżeli wykonana jest z materiału, to możemy przyszyć różnorodne wzory lub dodać napis np. imię naszego czworonoga. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie różnych łańcuszków, zawieszek ozdobnych oraz adresówki, która będzie stanowiła nie tylko element ozdobny, ale także będzie zawierała dane kontaktowe do właściciela zwierzęcia, co jest bardzo pomocne, w momencie, kiedy pies nam ucieknie. Oba z tych akcesoriów dostępne są w rozmaitych wzorach i kolorach, dlatego możemy wybrać takie, które najbardziej pasują do naszego pupila. Dzięki temu nadamy obroży oryginalnego oraz niepowtarzalnego wyglądu.

W jaki sposób samodzielnie wykonać ozdobną obrożę dla naszego psa?

Jeżeli mamy sporo czasu i lubimy własnoręcznie wykonywać różnego rodzaju przedmioty, możemy przygotować ozdobną obrożę dla naszego pupila. Nie jest to bardzo skomplikowane, a może przysporzyć nam wiele radości. Swoim wyjątkowym wyglądem powinien zachwycić model pleciony, wykonywany na wzór makramy. W Internecie możemy poszukać wiele wskazówek dotyczących sposobów wykonywania różnorodnych wzorów. Pamiętaj, że taka obroża jest polecana wyłącznie dla małych zwierząt. Dobrym pomysłem na wykonanie stylowej obroży jest wykorzystanie kolorowych tasiemek. Można je nabyć np. w sklepach krawieckich. Występują one w bardzo wielu wersjach kolorystycznych oraz mają rozmaite wzory. Wykonanie takiej obroży również nie jest zbytnio skomplikowane. Wystarczy zaopatrzyć się w zapięcie z regulacją oraz kółko od breloczka. Na wybrany przez nas pasek nawlekamy oba te elementy, a następnie łączymy dwa końca tasiemki i dokładnie zszywamy. Możemy to zrobić własnoręcznie lub przy pomocy maszyny do szycia. Tak wykonaną obrożę możemy założyć na szyję pupila. Dodatkowo na jej powierzchni możemy wyszyć różne wzory oraz napisy np. imię zwierzaka. Oryginalnego wyglądu przedmiotu nadadzą także zawieszki, które możemy do niego przyczepić. Elementy te możemy zakupić np. w sklepie zoologicznym. 

 

Obroża dla psa zakupiona w sklepie

Jeżeli nie mamy czasu ani ochoty na własnoręczne wykonywanie lub ozdobienie obroży dla naszego zwierzaka, która podczas spacerów będzie zachwycała przechodniów swoim niespotykanym designem, możemy także kupić bardzo oryginalny model w sklepie. Obecnie na rynku możemy spotkać wiele bardzo różnych typów oraz wersji ozdobnych taśm lub łańcuszków, które możemy założyć na szyję pupila. Wybór odpowiedniego produktu zależy głównie od naszych preferencji, a także wielkości zwierzaka.

Czy sam wygląd jest najważniejszy?

Wybierając obrożę dla psa lub samodzielnie ją wykonując nie możemy zwracać uwagi na jej wygląd. Najważniejsza jest przede wszystkim wygoda pupila. Produkt powinien być skonstruowany w taki sposób, aby nie wyrządził mu krzywdy, ani nie krępował jego ruchów. Powinniśmy starannie wybierać materiał, aby uniknąć podrażnień skóry zwierzaka. Bardzo ważny jest także rozmiar. Jeżeli wybierzemy zbyt mały, to czworonóg może mieć problemy z oddychaniem, a jeśli będzie duży to podczas spacerów możemy go nie utrzymać na smyczy. Pod dobrze dobraną obrożę powinniśmy bez problemu włożyć dwa palce (w przypadku szczeniaków jeden palec). Jeżeli jest to utrudnione to znak, że produkt został źle dobrany.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments