Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Jeżeli zależy Ci, aby Twój zwierzak wyglądał jak najlepiej, powinieneś zaopatrzyć się w furminator. To niewielkie akcesorium służy do usuwania nadmiaru sierści oraz do dokładnego wyczesania czworonoga. Jest to przyrząd, który dobrze się sprawdzi podczas domowej pielęgnacji. Dzięki niemu jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć problem linienia.

 

Jeżeli nie tak dawno adoptowałeś czworonoga i nie masz zbyt dużego doświadczenia w pielęgnacji zwierząt, mogłeś nigdy nie słyszeć o takim narzędziu jak furminator. Jest to dosyć normalne, ponieważ takiego przedmiotu nie używamy w naszym codziennym życiu. Akcesorium to jest przeznaczone w szczególności do zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Obecnie na rynku dostępne są także modele, które stosuje się do pielęgnacji koni. Jednym z głównych powodów, dla których powinniśmy kupić furminator, jest to, że dzięki niemu będziemy w stanie w łatwiejszy sposób utrzymać nasz dom w czystości. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt, które codziennie gubią bardzo dużo sierści, pozostawiając ją na kanapie, podłodze oraz dywanie. Dużym atutem tego produktu jest także fakt, że sierść naszego zwierzaka wygląda znacznie zdrowiej oraz ładniej. Jeżeli będziemy dbać o jej odpowiednią pielęgnację, będzie ona bardziej błyszcząca.

Jaki powinien być najlepszy furminator dla naszego pupila?

Aby dbanie o sierść naszego zwierzaka było w jak największym stopniu dla nas komfortowe oraz dawało efekty, warto zaopatrzyć się, w dostosowany do naszego zwierzaka furminator. W zależności od rasy oraz wielkości naszego zwierzaka możemy go zakupić w rozmiarach od XS do XL. Zazwyczaj producenci na opakowaniu produktu umieszczają oznaczenia wagowe, które ułatwiają nam wybór odpowiedniego modelu. Znajdziemy także informację, na temat tego, do jakiej długości sierści dostosowane jest dane akcesorium. Istotnym elementem tego narzędzia jest ostrze. Od niego zależy efektywność wyczesywania sierści. Element ten najczęściej wykonywany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała. Na jej powierzchni nie powinny pojawić się ślady korozji. Przy wyborze odpowiedniego modelu furminatora powinniśmy zwrócić swoją uwagę także na jego rączkę. Musi być ona dobrze wyprofilowana, aby podczas wyczesywania naszego pupila, trzymanie jej w dłoni nie sprawiało dyskomfortu. Uchwyt powinien być pokryty antypoślizgowym tworzywem, które zabezpieczy przed ślizganiem się produktu. Sprawi to, że będziemy mogli w pełni skupić się na wykonywanej pracy, zamiast martwić się ciągłym poprawianiem oraz regulowaniem narzędzia. 

 

Czy furminator jest narzędziem w pełni bezpiecznym dla zwierząt?

Furminator jest narzędziem w pełni bezpiecznym dla czworonoga. Aby się w tym upewnić, możemy sami przetestować sprzęt. Na końcu jego ostrza umieszczone są ząbki. Zostały one wykonane w taki sposób, aby nie tylko skutecznie usuwać nadmiar sierści zwierzaka, ale także, aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania. Decydując się na zakup tego produktu, możemy się skonsultować ze sprzedawcą lub poznać opinie właścicieli czworonogów odnośnie do danego modelu. W momencie, kiedy furminator używamy w niewłaściwy sposób, może to spowodować, że na ciele naszego pupila powstają łyse miejsca. Narzędzie nie jest szczotką, która służy do codziennej pielęgnacji sierści zwierzaka, dlatego powinniśmy używać jej w rozsądny sposób.

 

Czy furminator jest urządzeniem trwałym i łatwym do utrzymania w czystości?

O tym, czy narzędzie posłuży nam przez dłuższy czas, decyduje przede wszystkim to, czy we właściwy sposób o nie dbamy. Obecnie na rynku dostępne są modele, które w bardzo łatwy sposób możemy utrzymać w czystości. Często producenci wyposażają sprzęt w dodatkowy przycisk, który służy do szybkiego pozbycia się sierści, która w nim zalega. Nie musimy wyciągać jej ręcznie ze szczotki, dlatego też oszczędzamy sporo czasu. Istotne jest także to, aby decydować się na zakup tych modeli, które nie wymagają ostrzenia oraz wykonywania konserwacji. Dla większości ludzi takie czynności są bardzo skomplikowane oraz czasochłonne. 

Jak często powinniśmy używać tego narzędzia?

Duża część osób zastanawia się, jak często należy używać furminatora. Większość hodowców zaleca, aby sięgać po to narzędzie maksymalnie 2 razy w tygodniu. Cały proces czesania zwierzaka powinien trwać od 10 do 20 minut. Czas ten powinien być wystarczający do usunięcia nadmiaru sierści. W sezonie jesiennym sprzętu możemy używać nieco częściej, ponieważ w okresie przed nadejściem zimy, naszemu pupilowi wypada więcej sierści.

 

Jak używać furminator?

Aby dokładnie wyczesać naszego psa lub kota, powinniśmy dokładnie naciągnąć jego skórę. Jest to bardzo istotny etap, ponieważ wykonując go nienależycie, możemy wyrządzić krzywdę zwierzakowi. Furminator przeciągamy po powierzchni skóry z włosem. Wykonujemy krótkie i energiczne ruchy. Musimy pamiętać o tym, aby narzędzie trzymać prostopadle do powierzchni skóry pupila. Nie można zbyt mocno dociskać, ponieważ przyrząd ten wyposażony jest w ząbki, które mogą skaleczyć zwierzę. Pamiętajmy o tym, aby nie przeczesywać kilkakrotnie jednego miejsca, ponieważ takie działanie może spowodować usunięcie zbyt dużej ilości sierści zwierzaka. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments